Trening piłki nożnej

pn 25 05 4Technika indywidulana, doskonalenie uderzeń prawą i lewą nogą. Prowadzenie piłki pomiędzy pachołkami zakończone strzałem na bramkę. Małe gry, ćwiczenia wyciszające, żonglerka piłką. 

Ruch to zdrowie

zIMG 20190518 110647Dzisiejszy dzień zaczął nam się od  szaleństw. W sali zabaw RAJTEK pokonywaliśmy rożnego rodzaju przeszkody ,aż pot z nas spływał. Sprawdzaliśmy kto ma celniejsze oko w rzutach do celu.Zjeżdżaliśmy na pontonach. Chcielibyśmy częściej tak sportowo i czynnie spędzać czas.

Gry planszowe

IMG 20190511 103819Gry planszowe uczą współpracować – umiejętność ta rozwija się wspaniale w grach zespołowych. Dlatego podczas zajęć  dzieci przyswajały  ogólne zasady współpracy , oraz pracowania na swoje i  wspólne konto.  Rozwijały logiczne myślenie .Nie tylko bawiły się, ale w jednakowym stopniu rozwijały wyobraźnię oraz uczyły się – przewidywania, podejmowania decyzji i ponoszenia odpowiedzialności za nie.

Zrób własną przypinkę

SAM 1271Na kolejnych zajęciach dzieci z grupy Junior przygotowały według własnego pomysłu dwa projekty przypinek dla bliskiej osoby. Przygotowane projekty zostały zaprasowane przy użyciu specjalnej maszynki do przypinek. Następnie dzieci udały się na salę zabaw, gdzie poznały kroki do tańca „Belgijka”. Po opanowaniu wszystkich kroków cała grupa kilkakrotnie zatańczyła taniec do muzyki.

Rozegrano 17 szachową środę w Tarnowie

V 5AA4Tym razem do Kany zjechało się ponad 30 szachistów. Większość z nich to dzieci i młodzież z tarnowskich szkół i przedszkoli. W turnieju tzw. zawodowców grało 15 zawodników i zwyciężył Wacław Sycz z Tarnowa. 

Trening piłki nożnej w ramach projektu CSR

part000001 10Doskonalenie uderzeń piłki prawa i lewa noga wewnętrzną częścią stopy. Technika indywidualna, żonglerka piłka, uderzenia z pierwszej piłki wewnętrzną częścią stopy. Małe gry. Ćwiczenia wyciszające, konkurs rzutów karnych. 

Międzynarodowy Dzień Psa Ratowniczego

IMG 20190427 114413Celem zajęć było zdobycie  wiedzy na temat tych psów. Przede wszystkim, które to z nich należą do ratowników i jakie konkretnie mają zadania. Pomogła nam w tym pani Dorota Lewicka ,która pracuje w ANIMALS i na co dzień z tymi zwierzętami ma do czynienia. Wiele ciekawostek o pieskach zostało również przygotowane przez dwie najstarsze uczestniczki zajęć Oliwię i Milenę.

Kana szachowa środa 24-04

V 514424 kwietnia w tarnowskiej Kanie  odbyła się kolejna szachowa środa. Wzięło w niej udział ponad 30 sympatyków królewskiej gry. W jednej sali zgromadziły się dzieci w wieku od 5 do 12 lat by  szkolić się pod okiem trenera, natomiast dorośli i zaawansowani szachiści rozegrali 16 już w tym roku błyskawiczny turniej szachowy, w którym zwyciężył Mateusz Domin z Dąbrowy Tarnowskiej.