Zajęcia Lego Mindstorms EV3 - 18.06

2019 05 28 17.25.51Na zajęciach  z klocków Lego Mindstorms EV3,  uczymy  się poprzez zabawę. Ostatnie zajęcie upłynęły na konstruowaniu własnych  modeli, zdolnych do poruszania się bez pomocy kół. Dzieci w grupach 2-3 osobowych, wspólnie budowały i programowały. Zajęcia zakończyły się prezentacja  możliwości wykonanych modeli. Wszyscy uczestnicy mogli się pochwalić  własnymi konstrukcjami.

Słodkie serca dla naszych mam

IMG 20190524 171307 1„Mama to miękkie ręce. Mama to melodyjny głos, to chuchanie na uderzone miejsce. Mama to samo dobro i sama przyjemność” M. Wańkowicz. Mając na uwadze zbliżające się święto naszych mam  przygotowaliśmy dla nich słodkie upominki z wykorzystaniem stylu angielskiego.  Za pomocą masy cukrowe, jadalnych koralików  oraz mnóstwa wykraweczek i foremek   do masy cukrowej udekorowaliśmy babeczki, które następnie  pięknie zapakowaliśmy. Podczas zajęć rozmawialiśmy  również o roli matki w rodzinie i wychowaniu dzieci.

Kino „ Kraina cudów”

Bez nazwy 3W ramach piątkowych zajęć na  dzieciaki z grupy Junior i Junior +  czekała niespodzianka  w postaci wyjścia do kina na film pt. „ Kraina cudów”  .  Film opowiada  historię dziewczynki  o imieniu June,  dla każdy dzień to nowa przygoda, pomimo tego, że jej mama  zmaga się z ciężką chorobą  . Film bardzo podobał się uczestnikom.

Moja przygoda z książką. Spotkanie  w bibliotece.

IMG 20190510 172051Podczas piątkowego spotkanie mięliśmy przyjemność być gośćmi  w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Juliusza Słowackiego w Tarnowie.  Wizyta ta dała nam możliwość poznania świata książki. Wraz z panią  bibliotekarką podarowaliśmy starym książką drugie życie,  wykonując z nich  zwierzęta oraz figurki.  Bardzo dziękujemy za spotkanie,  przekazaną nam wiedzę i  dobra zabawę. W dalszej części zajęć rozmawialiśmy o czytelnictwie wśród dzieci, a następnie wykonywaliśmy projekty plakatów zachęcające do korzystania z bibliotek.

Zajęcia z budowy robotów z klocków Lego Mindstorms EV3

lego 71040615Na zajęciach z budowy robotów z klocków Lego Mindstorms EV3 dzieci uczyły się konstruowania i programowania robotów. Każde dziecko samodzielnie konstruuje model bazowy, poznają przy tym możliwości zastosowania poszczególnych elementów zestawu. W trakcie zajęć młodzi konstruktorzy nauczyli się obsługi kostki EV3. Poznali sposoby programowania robota z wykorzystaniem silników i czujników. Na zajęciach każda grupa dzieci, prezentowała swoje programy. Efektem końcowym warsztatów była wspólna zabawa , gdzie każdy młody konstruktor mógł się pochwalić swoim nowo zaprogramowanym robotem.

Adaptacja i ekranizacja filmowa

IMG 20190426 184946Kolejne nasze zajęcia to  spotkanie z  gościem panią Dominiką Dąbek  studentką filmoznawstwa oraz zarządzania kulturą na Uniwersytecie Jagiellońskim. 
Zajęcia poświęcone zostały zagadnieniu filmowej adaptacji. Uczestnicy mogli zapoznać się z definicją pojęcia, zobaczyć pierwszą ekranizację w historii oraz główne założenia i elementy tekstu wyjściowego, które mogą ulec „twórczej zdradzie”. 

Moje słodkie wypieki „czekolada w roli głównej”

IMG 20190412 184206Podczas  zajęć zastanawialiśmy się nad składnikami, wchodzącymi w skład ciast czekoladowych.  Wspólnie upiekliśmy pyszne czekoladowe mafinki. Następnie  skupiliśmy się na obchodach Światowego Dnia Czekolady. Postanowiliśmy dowiedzieć się trochę więcej na temat długiej jak się okazało historii czekolady. Wiemy już skąd wzięła się dzisiejsza jej postać, jaki skład powinna mieć dobra czekolada oraz do czego używa się czekolady. Ponadto każdy z uczestników wziął udział w doświadczeniu polegającym na przeprowadzeniu analizy sensorycznej różnych rodzajów czekolady. Oczywiście nasze słodkie wypieki zostały przez nas zjedzone.

Obrzędy i zwyczaje w czasie Świat Wielkanocnych. Warsztaty wielkanocne cz. II

IMG 20190405 173146W trakcie zajęć przypomnieliśmy  sobie  oraz  utrwaliliśmy wiedzę dotyczącą znaczenia symboli związanych ze Świętami Wielkanocnymi.  Rozmawialiśmy na temat  zwyczajów  i tradycji wielkanocnych w Polsce oraz na świecie, wskazując na  podobieństwa i różnice kulturowe. Celem zajęć było uwrażliwienie uczestników  na poszanowanie tradycji głownie  w odniesieniu do podtrzymywania więzi rodzinnych. Wykorzystano metody pracy podające ( rozmowa, pogadanka, opowiadanie, czytanie treści).