Piękna nasza Polska cała

2019 11 08 prog 4W związku ze Świętem narodowym, najmłodsi uczestnicy zajęć w Kanie rozmawiali o swojej ojczyźnie. Oglądaliśmy zdjęcia przedstawiające różne regiony Polski. Wspominaliśmy , które miejsca udało nam się odwiedzić. Podsumowaniem zajęć było wykonanie Orła Białego.

Magiczny świat bajek

IMG 20191004 174302Podczas kolejnych zajęć przenieśliśmy się w magiczny świat bajek... rozmawialiśmy o swoich ulubionych bohaterach literackich, oglądaliśmy i czytaliśmy wybrane baśnie. Na koniec zajęć wykonaliśmy zaczarowaną żabkę wykorzystując papier kolorowy i materiał odpadowy czyli niepotrzebne płyty CD.

 

 

 

 

 

Co ptaki robią jesienią?

progres 2019 11 10 1Kolejne spotkanie to próba odpowiedzi na pytanie - co ptaki robią jesienią? Oglądaliśmy zdjęcia, albumy przyrodnicze. Poznaliśmy ptaki, które przylatują do nas z innych krajów oraz te które z Polski odlatują oraz te które zimują w naszym kraju. Na koniec zajęć wykonaliśmy Sroczke techniką wydzieranki.

Film animowany O Yeti!

o yeti kadr z filmu18 października 2019 tj. w piątek dzieci z trzech grup: PROGRES, JUNIOR i JUNIOR+ wybrały się do kina Marzenie na premierę amerykańskiego filmu animowanego O YETI! w reżyserii Tima Johnson i Todda Wildermana. Film opowiadał o nastoletniej Yi, która  spotyka młodego Yeti na dachu apartamentowca, w którym mieszka, ona i jej psotni przyjaciele – Jin i Peng – nadają mu imię „Everest” i organizują niezwykłą wyprawę, aby magiczne stworzenie wróciło do swej rodziny, mieszkającej w najwyższym punkcie Ziemi.  Każdy krok tej wyprawy śledzi jednak Burnish, sprytny milioner, który marzy o schwytaniu Yeti, oraz dr Zara. Wszystkim film się bardzo podobał !

Inny nie znaczy gorszy

IMG 20190531 174815W ostatnim czasie media dostarczają wiele przypadków tzw. "mowy nienawiści". To trudne i zarazem przerażające zjawisko zostało poruszone na zajęciach w najmłodszej grupie PROGRES. Starano się pokazać dzieciom, że różnice między nami wcale nie czynią nas lepszych bądź gorszych od innych.

Kochanej mamusi

IMG 20190524 183401Nadeszły długo wyczekiwane zajęcia podczas, których wykonywaliśmy prezenty dla naszych kochanych Mam. Najpierw z zaproszonym gościem - Panią Dorotką, wykonaliśmy kolorowe przypinki - medale, a potem z naszymi paniami wychowawczyniami cudne stokrotki. Wręczyliśmy je naszym mamom gdy wychodziliśmy do domu. Na ich twarzach malowało się wzruszenie...

Moja mama czarodziejka

aIMG 20190517 173z931Maj to piękny miesiąc, w którym to święto obchodzą nasze kochane mamy. Rozpoczęliśmy już przygotowania do tego dnia, rozmawiając na temat sposobów  spędzania wolego czasu z mamą, wyglądu zewnętrznego mam, upodobań...wykonaliśmy portrety naszych mam oraz zaczęliśmy przygotowywać prezenty dla nich, ale o tym cicho-sza aby nie zepsuć niespodzianki!

Na majowej łące

Resized 20190510 174410 8185Kolejne zajęcia upłynęły nam pod tytułem "Co słychać na majowej  łące?" Wspólnie zastanawialiśmy się nad znaczeniem ubarwienia owadów oraz ich pożytecznością w przyrodzie. Rozwiązywaliśmy zagadki słuchowe dotyczące odgłosów zwierząt i owadów zamieszkujących łąkę. W zabawach ruchowych naśladowaliśmy wybrane owady. Na zakończenie zajęć wykonaliśmy biedronkę wykorzystując technikę origami.