Powitanie Lata – wycieczka

IMG 20190626 095754Dnia 26 czerwca 2019 roku wychowankowie Placówki pojechali na wycieczkę do Dołęgi, aby zwiedzić tam drewniany, szlachecki dwór, wzniesiony w 1848 roku dla jego pierwszych właścicieli: Marii i Aleksandra Gunterów. W zabytkowym dworze odbyły się warsztaty cieni i tzw. kina manualnego prowadzone według techniki Adam Walnego- lalkarza i reżysera teatru lalek.

Kącik przyrody w Placówce

PART 1558617374237Wychowankowie w dniu 20 maja 2019 roku samodzielnie sadzili wiosenne kwiaty do przygotowanych wcześniej doniczek. Zajęcia te miały na celu rozbudzenie ciekawości przyrodniczej, poszerzenie wiadomości na temat budowy roślin, ich potrzeb oraz niezbędnych warunków do rozwoju. Dzieci mogą teraz obserwować rozwój kwiatów, nie zapominając o codziennej pielęgnacji.

Solenizant z czerwca - ALEX

IMG 20190621 10504221 czerwca 2019 roku obchodziliśmy urodziny naszego wychowanka Alexa. W pięknie udekorowanej sali odśpiewaliśmy tradycyjne „Sto lat”, złożyliśmy najserdeczniejsze życzenia, wręczyliśmy prezent i degustowaliśmy pyszny tort truskawkowy. Dni takie jak ten pokazują naszym wychowankom, że są ważni i wyjątkowi. Kolejna tego typu uroczystość odbędzie się w przyszłym miesiącu.

Lizaki z pianek

SAM 1326Dnia 14.05.2019 roku na zajęciach kulinarnych robiliśmy pyszny deser: kolorowe lizaki z pianek.  W pierwszej kolejności dzieci rozpuściły w mleku kilka mlecznych czekolad, a następnie nabiły pianki na długie wykałaczki. Każdy wychowanek zamaczał swoją piankę w gorącej czekoladzie, a następnie obtaczał różnego rodzaju posypkami takimi jak: sezam, wiórka kokosowe, kolorowe cukierki, rodzynkami i nasionami słonecznika.

Spotkanie z Ratownikiem Medycznym

IMG 20190619 161844W dniu 19 czerwca nasi Wychowankowie wzięli udział w kursie pierwszej pomocy przeprowadzonym przez Ratownika Medycznego. Dzięki teorii i ćwiczeniom praktycznym dzieci mogły przekonać się jak wygląda pierwsza pomoc przedmedyczna, resuscytacja, pozycja boczna ustalona oraz jak powinna przebiegać rozmowa telefoniczna z dyspozytorem pogotowia.

Dzień Logicznego Myślenia

PART 1557482818235Dnia 9 maja 2019 roku w Placówce odbył się Dzień Logicznego Myślenia. Główną atrakcją tego dnia był konkurs matematyczny „Mistrz tabliczki mnożenia do 100” dla dzieci w dwóch kategoriach wiekowych: od klasy II do IV oraz od V do VIII. Najmłodsi na rozwiązanie działań matematycznych mieli 20 minut, natomiast ich starsi koledzy 15 minut. Konkurs okazał się sukcesem! Wszyscy chętnie sprawdzali swoją wiedzę i umiejętności matematyczne. Kolejne wyzwania  polegały na wyszukiwaniu różnic w niemal identycznych obrazkach.

Park Trampolin Ninja Jump II

Trampolin 5Z okazji Dnia Dziecka wychowankowie Placówki w dniu 4 czerwca 2019 roku pojechali do parku trampolin przy ulicy Tuchowskiej.

Zajęcia taneczne

SAM 12238 maja dzieci brały udział w warsztatach tanecznych. Zajęcia rozpoczęły się od muzycznego powitania. Następnie wszyscy brali udział w różnorodnych zabawach przy akompaniamencie muzyki. Podopieczni poznali kroki układów choreograficznych, które mogą wykorzystać w trakcie wspólnej zabawy. Na twarzach uczestników pojawił się uśmiech, a to jest najważniejsze. Być może ktoś biorący udział w dzisiejszych zajęciach zostanie w przyszłości sławnym choreografem lub tancerzem. To był udany dzień!