zima-05-2017
zima-01-2017
zima-03-2017

p1010134Kana Tarnów i Małopolski Związek Szachowy były w tym roku organizatorem V Ligi Juniorów w szachach . Tradycyjnie już rozgrywki V ligi rozegrane zostały na terenie Ośrodka Sportu w Łęgu Tarnowskim.
Na tym etapie ligowym startują drużyny 4-osobowe i grają dzieci w wieku od 6 do 18 lat. Do rozgrywek zgłosiło się ponad 20 zespołów lecz panująca grypa spowodowała, że 21 styczna w sobotę na starcie stanęło 16 drużyn, łącznie 64 młodych szachistów. Wśród startujących były zespoły ze szkół z Tarnowa i okolic a także drużyny klubowe z Gorlic i powiatu limanowskiego.

Kana Tarnów wystawiła drugą drużynę juniorów, gdyż pierwsza już gra w lidze wyższej.
Turniej rozegrano na dystansie 7 rund tempem 15 minut dla zawodnika. Od samego początku prowadziły zespoły z Gorlic, Roztoki, Przyszowej i Kany.
Po ponad 3-godzinnych zmaganiach przy szachownicach wygrał zespół szkolny z Roztoki, a drugie miejsce zajęła drużyna z Kany , która wystąpiła w składzie : Jakub Słowik, Jacek Markiewicz, Tomek Żmuda i Róża Hałun. Oba zespoły uzyskały awans do IV ligi juniorów. Kolejne miejsca zajęły zespoły z Gorlic, Przyszowej i Szynwałdu. Zwycięzcy otrzymali nagrody w postaci pucharów i medali.
Turniej prowadził i sędziował Czesław Markiewicz.