Przewodnik po projekcie

facebook c logo diecezja synaj tv logo rgb white  logo synaj small  logo synod white   

wakacje-2017-05
wakacje-2017-04
wakacje-2017-07
wakacje-2017-06
wakacje-2017-08
wakacje-2017-11
wakacje-2017-03
wakacje-2017-09
wakacje-2017-02

DSC 5179 Husaria Tarnów KidsKolejne zajęcia to nie tylko spotkanie z niesamowitymi ludźmi i ich  ogromną pasją jaką są biegi z przeszkodami, ale również próba  pokonania własnych ograniczeń podczas treningu z drużynąsportową, walczącej o najwyższe stopnie podium w biegach z przeszkodami Husaria Race Team. Mięliśmy przyjemność  poćwiczyć wraz z   przedstawicielami Husaria Race Team oddziału tarnowskiego: Marcinem Szumlańskim (Szumny OCR - Osobista Cząstka Relatywistyczna – trener tarnowskiego oddziału ), Moniką Piękoś ( koordynator oraz trener tarnowskiego oddziału ), Joanną  Markucką, i  Danielem Panterą( koordynator oddziału myślenickiego).  Uczyliśmy się wchodzenia na linę, przechodzenia przez koła gimnastyczne, jednak największa atrakcję stanowił tor przeszkód, na którym każdy z nas  próbował  własnych sił. Bardzo dziękujemy za moc niesamowitych doznań oraz upominki. Więcej informacji na temat Husaria Race Team  znajduje się na stronie internetowej http://husariaraceteam.pl/

IMG 20180525 180644Wraz z naszymi kolegami ze Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego im. Eugenii Gierat w Tarnowie wzięliśmy udział w warsztatach podczas których wykorzystując materiały recyklingowe przygotowaliśmy upominki dla naszych Mam.  Efektem pracy były m przepiękne flakoniki z żarówek. Wspólne spotkania z dzieciakami z Ośrodka dają nam  możliwość lepszego poznania potrzeb dzieci z niepełna sprawnością. Dziękujemy dzieciakom i ich wychowawcom za wspólnie spędzony czas. 

IMG 20180511 172344Podczas piątkowego spotkanie mięliśmy przyjemność gościć w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Juliusza Słowackiego w Tarnowie.  Wizyta w bibliotece dała nam możliwość poznania świata książki, dowiedzieliśmy się jak funkcjonuje biblioteka, jak wyglądają dokumenty biblioteczne oraz warsztat informacyjny biblioteki. Pani bibliotekarka w ciekawy sposób przybliżyła nam zbiory, oraz sposób korzystania z wydawnictw i informacji, omówiła również formy pracy biblioteki.  Na koniec wspólnie rozwiązywaliśmy krzyżówkę podsumowującą zdobytą wiedzę.  W dalszej części zajęć rozmawialiśmy o historii książki, oraz własnoręcznie wykonywaliśmy pudełka na fiszki bibliograficzne.

Kolejne nasze spotkanie to wizyta w „Tarnowskim Przystanku” przy ulicy Generała Władysława Sikorskiego 6.  Naszymi gospodarzami byli Ewa Radzik i Michała Książek,  dwoje niesamowitych ludzi,  których pasją jest nie tylko muzyka i taniec ale również dobra  kuchnia.  Ewa i Michał prowadzą punkt gastronomiczny  w którym można zjeść nie tylko przepyszne belgijskie frytki. Podczas spotkania  rozmawialiśmy pasjach naszych gospodarzy,  dowiedzieliśmy się również  skąd wzięły się belgijskie frytki oraz jaka jest ich specyfika. Najprzyjemniejszą częścią była oczywiście konsumpcjaJ  oraz nauka  podrzucania „belgijek”. W dalszej części poznaliśmy najdziwniejsze restauracje oraz projektowaliśmy logo własnej restauracji wraz z menu.  Bardzo dziękujemy Ewie i Michałowi za spotkanie i przepyszny poczęstunek.

DSCN8938,,Zapominamy, że życie jest kruche, delikatne, że nie trwa wiecznie.  Zachowujemy się wszyscy, jakbyśmy byli nieśmiertelni''
„Oskar i Pani Róża” -Eric-Emmanuel Schmitt
Nasze kolejne zajęcia to próba zastanowienia się nad wartościami, przesłaniem, emocjami zawartymi w drobnej objętościowo powieści autorstwa Erica -Emmanuela Schmitta pt „ Oskar i Pani Róża.” Książka opowiada Historię Oskara, 10 letniego chłopca chorującego na białaczkę, przy pełnej świadomości swego umierania. Pisząc listy do Pana Boga, akceptuje swoje cierpienie, pokonuje strach przed śmiercią i odnajduje w  sobie wiarę. Wspólnie doszliśmy do wniosku, ze jest to książka dla czytelnika w każdym wieku, skłaniająca do głębszych przemyśleń i zastanowienia się nad życiem doczesnym.