Pożegnalne zajęcia

20181214 173938Dziś odbyły się nasze ostatnie zajęcia. Przez cały okres trwania projektu spotykaliśmy się, by w miłej atmosferze , podczas kreatywnych zajęć, sportowych emocji, wspólnych zabaw, wesoło spędzać czas z rówieśnikami. Na ostatnim spotkaniu nasi starsi koledzy i koleżanki przygotowali dla nas piękny występ jasełkowy. Było też wspólne kolędowanie,rozmowy, a na koniec czekało nas małe przyjęcie. Mam nadzieje, że przyjaźnie zawarte podczas cotygodniowych spotkań w Kanie pozostaną na długo.

Andrzejki!

20181130 182104Za nami magiczny wieczór wspólnej zabawy! Dużo śmiechu, radości, tańców i ciekawych konkursów. Odrobina magii połączona z wesołą zabawą!

Wizyta św. Mikołaja

aIMG 20181208 104134Wypatrywaliśmy dzisiaj Mikołaja, no i przybył. Przyniósł nam pełny worek prezentów. Długo delektowaliśmy się smakołykami. Potem z pianki plastycznej wyrabialiśmy ozdoby świąteczne.

 

 

 

 

„Słoneczniki" Vincentego van Gogha

SAM 0043Prezentacja multimedialna o znanym holenderskim malarzu Vincentym van Goghu. Zastosowanie techniki decoupage do wykonania  "Pudełeczka na rozmaitości" polegająca na przyklejaniu na odpowiednio przygotowaną powierzchnię wzoru wyciętego z serwetki "Słoneczniki" Vincentego van Gogha. Konkurs układania puzzli w małych zespołach.

Mikołaj w Kanie

mikolaj 2018 PC083620W sobotni pranek oczekiwaliśmy wizyty Mikołaja, który odwiedził Kanę. Na powitanie upragnionego gościa dzieci z grupy Junior wyrecytowały wiersz o Mikołaju. Później były rozmowy, zagadki i niespodzianka. Każde dziecko zostało obdarowane słodkim prezentem.Oczekiwana wizyta minęła w miłej atmosferze i przyniosła uczestnikom wiele radości.  Żegnając się z dziećmi Mikołaj obiecał, że na pewno wróci za rok!

Dzień Pluszowego Misia

 P107085925 listopada 1902 r powstała maskotka - miś pluszowy. Od 2002 r obchodzimy co roku jego szczególny dzień .Jest to sympatyczne święto, nie tylko dla dzieci. Okazało się ,że każdy z nas ma w domu mniejszego lub większego misiaczka .Dzisiaj słuchaliśmy historii powstania misia, która miała początek  w Stanach Zjednoczonych za czasów Teodora Roosvelta. Misie które zostały przyniesione na zajęcia zostały wykorzystane do zrobienia" z nimi wywiadów".A potem posłużyły nam jako modele do malowania .Zajęcia zakończyliśmy filmami o misiu Uszatku 

Dzień Postaci z Bajek

P1070898Każdy z nas ogląda, oraz czyta inne bajki, o czym mogliśmy się przekonać wymieniając się relacjami o nich. Malowaliśmy w grupach olbrzymie kolorowanki, z postaciami z bajek . Było sporo pracy ,ale efekt wspaniały.

Park Trampolin "Ninja Jump"

20181116 173533Dziś odwiedziliśmy Park Trampolin "Ninja Jump" ! Zajęcia dostarczyły nam świetnej rozrywki i sporą dawkę aktywności fizycznej. Dzięki zabawie, pod czujnym okiem trenerów i opiekunów, mogliśmy się odprężyć i zrelaksować.