Teatr grecki i współczesny

IMG 20181123 180901Pogadanka na temat  teatru i jego historii .   Wskazanie różnic występujących pomiędzy teatrem greckim a współczesnym, ze szczególnym zwróceniem uwagi na z  budowę teatru, widownię, grę aktorską, czas trwania przedstawienia, kostiumy, oświetlenie oraz nagłośnienie. Omówienie podstawowych pojęć związanych z teatrem: min. akt, aktor, didaskalia, komedia, dramat, fabuła,  inscenizacja, komizm, maska. Wprowadzenie w tematykę  X Festiwalu dla dzieci  Mała Talia 2018. Przygotowanie projektu maski teatralnej.

Sztuka dyskusji

IMG 20181012 181451Mając na uwadze korzyści płynące z  debat oksfordzkich kolejne nasze zajęcia to ich kontynuacja.  Temat debaty wymagał od uczestników przygotowania oraz wiedzy z danego zakresu. Uczestnicy obydwu drużyn wykazali się starannością w przygotowaniu się do debaty, a sama debatę cechował wysoki poziom językowy i  merytoryczny. Po zaciętej i wyrównanej walce, wyłoniono zwycięzców na których czekały słodkie upominki.  Jesteśmy dumni z naszych dzieciaków i mamy nadzieję, że zdobyta wiedza  oraz  umiejętności językowe nasi podopieczni będą wykorzystać w  praktyce oraz przyczynią się do większej pewności siebie oraz przełamania strachu przed wystąpieniami publicznymi.

Zajęcia z budowy robotów z klocków Lego Mindstorms EV3

P1040549Na ostatnich  zajęciach z budowy robotów  z klocków Lego Mindstorms EV3  dzieci   konstruowały robota Puppy. Praca podzielona była  na etapy: dzieci w grupach  2-3 osobowych; budują, programują i następnie testują robota.Na każdych zajęciach grupy prezentują efekty swojej pracy w trakcie zawodów i popisów doskonalą  stworzone konstrukcje.

Sztuka debaty oksfordzkiej

IMG 20181005 180018Podczas zajęć  uczyliśmy się trudnej  i ekscytującej sztuki dyskusji.  Wzorując się na Debatach oksfordzkich, coraz bardziej popularnych w Polsce  uczestnicy mieli możliwość doświadczyć  w jaki sposób debata uczy budowania argumentacji, ćwiczy samodyscyplinę, oducza pustosłowia, wykształca nawyk uważnego słuchania, dodaje odwagi do publicznego wyrażania własnych myśli oraz  uczy pewności siebie.   Zwróciliśmy szczególną uwagę na walory edukacyjne debaty. Uczestnikom bardzo podobała się  rozmowa w której nie występuję wzajemne obrażanie się, kulturalna polemika oraz pokazanie, że każdy problem ma dwie płaszczyzny.

Niepodległa – stulecie odzyskania niepodległości

IMG 20181109 175020W pierwszej części zajęć odbyła się pogadanka na temat odzyskania przez Polskę niepodległości oraz  rozmowa na temat obchodów Święta Niepodległości w Polsce. Celem zajęć stało się rozwiniecie zainteresowań dotyczących historii Ojczyzny, pobudzenie dumy  narodowej z bycia Polakami,  oraz wzbogacenie słownictwa związanego z wartościami patriotycznymi.  W kolejnej części zajęć  przygotowując się  świat kontynuowaliśmy próby naszej ” Grupy Kolędniczej”.   

Ludzie z Pasją. Husaria Race Team

DSC 5179 Husaria Tarnów KidsKolejne zajęcia to nie tylko spotkanie z niesamowitymi ludźmi i ich  ogromną pasją jaką są biegi z przeszkodami, ale również próba  pokonania własnych ograniczeń podczas treningu z drużynąsportową, walczącej o najwyższe stopnie podium w biegach z przeszkodami Husaria Race Team. Mięliśmy przyjemność  poćwiczyć wraz z   przedstawicielami Husaria Race Team oddziału tarnowskiego: Marcinem Szumlańskim (Szumny OCR - Osobista Cząstka Relatywistyczna – trener tarnowskiego oddziału ), Moniką Piękoś ( koordynator oraz trener tarnowskiego oddziału ), Joanną  Markucką, i  Danielem Panterą( koordynator oddziału myślenickiego).  Uczyliśmy się wchodzenia na linę, przechodzenia przez koła gimnastyczne, jednak największa atrakcję stanowił tor przeszkód, na którym każdy z nas  próbował  własnych sił. Bardzo dziękujemy za moc niesamowitych doznań oraz upominki. Więcej informacji na temat Husaria Race Team  znajduje się na stronie internetowej http://husariaraceteam.pl/

Jan Paweł II – człowiek niezwykły

IMG 20181026 181221Kolejne nasze zajęcia to przypomnienie sylwetki Papieża Polaka Jana Pawła II. Wspólne  oglądanie fragmentów filmu pt. „ Karol, który został świętym”, w oparciu o film  praca z tekstem – „Odwaga, jej źródła i przejawy w życiu człowieka wierzącego”. W kolejnej części poczyniliśmy już pierwsze przygotowania do zbliżających się świat wykonując lampiony i śpiewniki. Ponadto rozpoczęliśmy pierwsze próby” Grupy Kolędniczej”.   

Dzień Matki - (25.05)

IMG 20180525 180644Wraz z naszymi kolegami ze Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego im. Eugenii Gierat w Tarnowie wzięliśmy udział w warsztatach podczas których wykorzystując materiały recyklingowe przygotowaliśmy upominki dla naszych Mam.  Efektem pracy były m przepiękne flakoniki z żarówek. Wspólne spotkania z dzieciakami z Ośrodka dają nam  możliwość lepszego poznania potrzeb dzieci z niepełna sprawnością. Dziękujemy dzieciakom i ich wychowawcom za wspólnie spędzony czas.