Odwiedziny św. Mikołaja

progrs mikolj 1Jak co roku, grzeczne dzieci odwiedza św. Mikołaj. Przybył więc i do nas, obdarowując podarkami.  Dziękujemy Mikołaju za Twe prezenty, obiecujemy że grzeczni będziemy. Do zobaczenia za rok!

Poznajemy prehistoryczny las

IMG 20191203 WA0003Na kolejnych zajęciach przenieśliśmy się w bardzo odległe, prehistoryczne czasy. Poznaliśmy kilka dinozaurów łamiąc sobie język na ich nazwach. Zbudowaliśmy wulkan, który, ku naszej radości wybuchł. Bawiliśmy się w paleontologów i budowaliśmy szkielety dinozaurów. 

Jesienna szaruga

IMG 20191125 WA0003Ostatnie dni listopada zachęcają do rozmowy na temat późnojesiennej pogody. Deszcz, niska temperatura, krótki dzień i mgła mogą powodować jesienne przygnębienie, ale na szczęście nie dotyka on najmłodszych uczestników zajęć w Kanie. My, jesienne smutki przeganiamy dobrą zabawą, także materiałem plastycznym. Dlatego na ostatnich zajęciach wykonaliśmy kolorowe parasole.

Wyjazd do Centrum Zabaw Dziecięcych Figle-Migle

IMG 20191118 WA0013Piątkowy wieczór spędziliśmy na zabawie w Centrum Zabaw Dziecięcych Figle Migle. Basen z kulkami, dmuchańce, trampoliny, autka, karuzele.... to tylko niektóre atrakcje jakie na nas czekały. Było gwarno, wesoło i radośnie, uśmiech nie znikał z naszych twarzy. Zresztą zobaczcie sami jak wspaniale się bawiliśmy.

Piękna nasza Polska cała

2019 11 08 prog 4W związku ze Świętem narodowym, najmłodsi uczestnicy zajęć w Kanie rozmawiali o swojej ojczyźnie. Oglądaliśmy zdjęcia przedstawiające różne regiony Polski. Wspominaliśmy , które miejsca udało nam się odwiedzić. Podsumowaniem zajęć było wykonanie Orła Białego.

Magiczny świat bajek

IMG 20191004 174302Podczas kolejnych zajęć przenieśliśmy się w magiczny świat bajek... rozmawialiśmy o swoich ulubionych bohaterach literackich, oglądaliśmy i czytaliśmy wybrane baśnie. Na koniec zajęć wykonaliśmy zaczarowaną żabkę wykorzystując papier kolorowy i materiał odpadowy czyli niepotrzebne płyty CD.

 

 

 

 

 

Co ptaki robią jesienią?

progres 2019 11 10 1Kolejne spotkanie to próba odpowiedzi na pytanie - co ptaki robią jesienią? Oglądaliśmy zdjęcia, albumy przyrodnicze. Poznaliśmy ptaki, które przylatują do nas z innych krajów oraz te które z Polski odlatują oraz te które zimują w naszym kraju. Na koniec zajęć wykonaliśmy Sroczke techniką wydzieranki.

Film animowany O Yeti!

o yeti kadr z filmu18 października 2019 tj. w piątek dzieci z trzech grup: PROGRES, JUNIOR i JUNIOR+ wybrały się do kina Marzenie na premierę amerykańskiego filmu animowanego O YETI! w reżyserii Tima Johnson i Todda Wildermana. Film opowiadał o nastoletniej Yi, która  spotyka młodego Yeti na dachu apartamentowca, w którym mieszka, ona i jej psotni przyjaciele – Jin i Peng – nadają mu imię „Everest” i organizują niezwykłą wyprawę, aby magiczne stworzenie wróciło do swej rodziny, mieszkającej w najwyższym punkcie Ziemi.  Każdy krok tej wyprawy śledzi jednak Burnish, sprytny milioner, który marzy o schwytaniu Yeti, oraz dr Zara. Wszystkim film się bardzo podobał !