Szachowe Babie Lato

DSC0309223 września  w Tarnowie,  w lokalu tarnowskiej Kany szachiści pożegnali lato. Z tej okazji rozegrano dwa turnieje szachowe, w których wystąpiło łącznie  45 szachistów .

W pierwszym dla dorosłych wystąpiło 25 zawodników. Pierwsze miejsce zajął Karol Marzec z Bochni, drugi był Marcin Kosiba z Biecza a trzecia Izabela Tokarz z Przeworska. Najlepszym zawodnikiem z Tarnowa okazał się Wojciech Płaneta , który zajął czwarte miejsce. 

W turnieju juniorów zagrało 20 zawodników. Tutaj najlepszym okazał się Jacek Markiewicz z Tarnowca przed Pawłem Sołtysem z Łęgu Tarnowskiego i Filipem Malinowskim z Tarnowa. Kolejne miejsca zajęli : Mateusz Paszyński (Pogórska Wola) , Paweł Opiła i Jakub Szczepanik (obaj Lisia Góra). 

Zwycięzcy otrzymali puchary, dyplomy oraz upominki.
Organizatorem zawodów był Uczniowski Klub Sportowy KANA oraz Urząd Miasta Tarnowa. Turnieje prowadził i sędziował  Czesław Markiewicz.

projekt small

„Sportowe talenty” - prowadzenie naboru i selekcji dzieci i młodzieży do sekcji klubów sportowych działających na terenie Gminy Miasta Tarnowa
- ze szczególnym uwzględnieniem dyscyplin olimpijskich - współfinansowana jest z budżetu Miasta Tarnowa, w kwocie w wysokości 2 800,00 zł (słownie: dwa tysiące osiemset złotych 00/100).