Kolorowe obłoki

1 kolorowe29 kwietnia  w placówce zarówno starsi i młodsi wychowankowie tworzyli nietypowe chmurki. Wystarczył papier, kolorowe kartki, klej i nożyczki, by po chwili wszystko było gotowe. Każdy namalował na chmurkach inną minkę. Pozostali natomiast udali się do Parku Strzeleckiego, gdzie odbyły się rozgrywki w ping- ponga.

Urodziny w Kanie - kwiecień

3 urodziny kwiecienW dniu 14 kwietnia wychowankowie naszej placówki: Julia T, Patryk Ł, Adrian M i Alan P obchodzili urodziny. Okazja ta została uczczona uroczystym poczęstunkiem. Jubilaci otrzymali prezenty, a pozostali wychowankowie złożyli im życzenia. Wszyscy zostali poczęstowani słodkim tortem i pyszna pizzą. Po poczęstunku odbyły się zawody sportowe, a następnie zajęcia plastyczne.

Decoupage

2 DecoupageW kwietniu 2021 r. w ramach zajęć plastycznych nasi wychowankowie poznali niecodzienną technikę zdobienia przy pomocy serwetek oraz specjalnie do tego celu stworzonych preparatów. Technika ta nazywa się decoupage. Dzięki tej metodzie można wykonać niekonwencjonalne, oryginalne i stylowe przedmioty.

Spacer po ulicy Wałowej

desant 1Dnia 8 kwietnia chętni wychowankowie naszej placówki wybrali się na krótki spacer ulicą Wałową, aby podziwiać „ Pisankowy Desant”, który został przygotowany przez przedszkolaków, uczniów i seniorów z naszego miasta.

Gry stolikowe i zabawy konstrukcyjne

3 pwd zabawaWszyscy doskonale wiedzą, że gry stolikowe i zabawy konstrukcyjne nie tylko wspomagają rozwój intelektualny, rozwijają spostrzegawczość, pamięć, orientację przestrzenną, logiczne myślenie, ale przede wszystkim uczą zasad komunikacji między sobą. Są zabawą, a zarazem świetnym sposobem na aktywne spędzanie czasu wolnego.

Wkrótce święta

1 wielkanocWychowankowie z placówki przygotowują się do zbliżających się świat wielkanocnych. Sala została udekorowana przygotowanymi plakatami, stroikami i ozdobami świątecznymi. Zrobiło się kolorowo. Podczas przygotowań prowadzono rozmowy na temat tradycji wielkanocnych pielęgnowanych w domach wychowanków.

Przywołujemy Wiosnę!

1 przywolujemy wiosneWychowankowie na zajęciach plastycznych wykonywali piękny wiosenny plakat. Z jednorazowych łyżeczek i przy użyciu farb plakatowych „wyczarowali  piękne kwiaty”. Miejmy  nadzieję, że wkrótce za oknem będziemy mieć szansę dostrzec takie kolorowe kwiaty.

Pracowity czwartek

6 pracowity czwartekWczoraj na zajęciach wychowankowie brali udział w indywidualnym konkursie rozwiązywania  literowych łamigłówek. Konkurs wszystkim się bardzo podobał. Najlepsi otrzymali drobne upominki. Następnie według przygotowanego wzoru podopieczni tworzyli z kolorowych kuleczek baranki, które przybliżają nam święta.