facebook c logo diecezja synaj tv logo rgb white  logo synaj small  logo synod white   

logo kana winieta oryginal 

dzieci

mlodziez

senorzy

wakacje-2017-05
a-wakacje-2018-04
wakacje-2017-04
wakacje-2017-07
a-wakacje-2018-01
wakacje-2017-06
wakacje-2017-08
a-wakacje-2018-03
a-wakacje-2018-02
wakacje-2017-09

img 0303Czas wakacji to przede wszystkim relaks i dobra zabawa w gronie rówieśników – KANA kolejny raz zrealizowała oba te założenia, organizując dla dzieci i młodzieży dwa tygodniowe turnusy półkolonijne.
Od początku sierpnia uczestnicy półkolonii kanneńskiej rywalizowali ze sobą sportowo (na hali TOSiR-u), ściance wspinaczkowej i gokartach; bawili się na basenie oraz wzięli udział w rajdzie po Skamieniałym Miasteczku. Ponadto nie zabrakło zabaw i gier integracyjnych, które były chwilą oddechu po programowych atrakcjach i pysznym, codziennym obiedzie.


Drugi tydzień sierpnia, poza zajęciami na hali sportowej i basenie, przyniósł rajd do Jamnej, zwiedzanie tarnowskiego ratusza i przebieranie się w stroje z epoki sarmackiej oraz zabawę w „Promiennym zamku”. Każdy dzień wiązał się też z podróżą do innego kraju, po których mieliśmy specyficznych przewodników – gdy mowa była o Polsce, pojawili się Tytus, Romek i A’Tomek, w gronie postaci nie zabrakło i Mary Poppins, Mikołajka czy Muminków. Wędrówki te wiązały się z oglądaniem filmów i zajęciami plastycznymi.
Dość często bywaliśmy w parku Strzeleckim, gdzie poza spacerem i zabawami był czas na lody.
Czas upłynął bardzo szybko – to dlatego, że nie zabrakło dobrej zabawy, a i atrakcji było sporo. Mimo że uczestnicy na pożegnanie otrzymali dyplomy i upominki, z żalem opuszczali KANĘ – pozostały dobre wspomnienia i nadzieja na kolejne, wspólne wakacyjne przygody.