facebook c logo diecezja synaj tv logo rgb white  logo synaj small  logo synod white   

logo kana winieta oryginal 

dzieci

mlodziez

senorzy

wakacje-2017-05
a-wakacje-2018-04
wakacje-2017-04
wakacje-2017-07
a-wakacje-2018-01
wakacje-2017-06
wakacje-2017-08
a-wakacje-2018-03
a-wakacje-2018-02
wakacje-2017-09

komferencja MCASKonferencja prasowa. „Klucz do dobrego życia”–  ruszyły zapisy do MCAS-ów z udziałem przedstawicieli MCAS: Mirosław Biedroń, Grażyna Kondracka, Grzegorz Sudoł, Jakub Słowik, Iwona Snopkowska, Danuta Kisielewska oraz przewodnicząca Tarnowskiej Rady Seniorów Lidia Jaźwińska. 

Jak poinformował w czasie konferencji koordynator MCAS Mirosław Biedroń, co najmniej 500 tarnowian w wieku powyżej 55 lat skorzysta z bezpłatnych zajęć w Międzyosiedlowych Centrach Aktywności Senioralnej w 2018 r. Ruszyły właśnie zapisy, deklaracje można składać w jednym z 4 centrów.

Do końca roku odbędzie się m.in. 500 godzin zajęć mających na celu poprawę sprawności intelektualnej. Będą to np. kursy komputerowe, nauka języka angielskiego czy zajęcia plastyczne. Seniorzy będą mieli także 800 godzin zajęć, dzięki którym lepiej zadbają o kondycję fizyczną. Tarnowianie wezmą udział w zajęciach z pilates, zumby, kursach tańca oraz ćwiczeniach z fizjoterapeutami. Nie zabraknie także bezpłatnych wyjść na basen oraz imprez integracyjnych.

Nowością będzie prowadzenie Mobilnego Centrum Aktywności Senioralnej, które polegać będzie na zorganizowaniu zajęć dla seniorów, zrzeszonych w nieformalnych Klubach Seniora.

Tegoroczne hasło Centrów brzmi „Klucz do dobrego życia”, bo duży nacisk położony będzie na pomoc sąsiedzką – wolontariat w ramach „Banku Wolnego Czasu”.

Centra prowadzą wspólnie cztery organizacje: Stowarzyszenie Medycyna Polska – lider projektu, Katolickie Centrum Edukacji Młodzieży KANA, Stowarzyszenie „Senior Na Czasie”  i Stowarzyszenie „KANON”. Oprócz zajęć, MCAS-y są otwarte 5 dni w tygodniu przez cztery godziny. Są to miejsca spotkań, wymiany pomysłów i zwykłych sąsiedzkich rozmów.

Więcej w serwisie Niezależny Serwis Informacyjny Kadr