KANA-JUNIOR 2018

facebook c logo diecezja synaj tv logo rgb white  logo synaj small  logo synod white   

wakacje-2017-05
a-wakacje-2018-04
wakacje-2017-04
wakacje-2017-07
a-wakacje-2018-01
wakacje-2017-06
wakacje-2017-08
a-wakacje-2018-03
a-wakacje-2018-02
wakacje-2017-09

43952549 900466606829822 8352515014694797312 nPoznaliśmy twórczość Gustava Klimta. Dzięki nowej dla nas, ciekawej metodzie plastycznej, mogliśmy wykazać się inwencja twórczą i zaprojektować własną wersję słynnego obrazu Gustava Klimta " Drzewo życia". 

IMG 20181006 105622Piękna złota polska jesień, pozwoliła nam dzisiaj spędzić wiele chwil na świeżym powietrzu.Szukaliśmy  zmian w przyrodzie jakie nastąpiły wraz z nadejściem tej pory roku.

SAM 60685 października 2018 roku odbyły się zajęcia grupy Junior " Zdobienie świeczek metodą Decoupage". Zajęcia relaksacyjne, które poprzez twórczą zabawę i stosowanie ćwiczeń motorycznych rozwijały kreatywność dzieci , sprawność palców( wydzieranki z serwetek) i umiejętności kompozycji przestrzennej( zdobienie świeczek).

Podczas dzisiejszych zajęć dołączyliśmy do wielu głośno czytających.

Malowanie farbą przekrojonych na pół owoców i warzyw, odciskanie na kartonie różnych wzorów, łączenie poszczególnych wzorów flamastrami według własnego pomysłu. Po prostu smaczna i zdrowa zabawa.

IMG 3297Dzisiejsze zajęcia były prowadzone przez panią Katarzynę Iwińską grafika i projektanta komputerowego.Oprócz wiedzy, którą pani Kasia nam przybliżyła, przyniosła również  narzędzia jakimi posługuje się podczas pracy ,oraz  grafiki w jej wykonaniu. Uczyliśmy się techniki linorytu i monotypi. Pani Katarzynie dziękujemy.

Resized 20180921 181025 7509Dzieciaki z Junior, korzystając z upalnego i słonecznego popołudnia, uczestniczyły w zabawach ruchowych z elementami współzawodnictwa i rywalizacji z wykorzystaniem piłek, szarf i kawałka kartki papieru w tarnowskim Parku Strzeleckich. Takiego rodzaju zabawy dały dzieciom okazję do wyrobienia ogólnej sprawności, przyczyniły się do kształtowania takich cech motorycznych jak: szybkość, zwinność, zręczność, poprzez naturalne użyteczne formy ruchu. Rywalizacja wyzwoliła w dzieciach radość i swobodę, była dopingiem do intensywnego wysiłku fizycznego oraz uczyła umiejętności panowania nad swoimi emocjami podczas gier i zabaw z elementami współzawodnictwa. Takiego popołudnia nie da się zapomnieć.

P1070278Coraz częściej myślimy już o wakacjach. Miły to dla nas czas. Czas  wyjazdów, wielu wycieczek ,pobytów  nad wodą. I na tym ostatnim skupiliśmy się dzisiaj na zajęciach wraz z gościem ,młodym ratownikiem WOPR Patrykiem Iwańcem. Zostaliśmy poinformowani o wszelkich zagrożeniach na różnych akwenach wodnych : morzach,rzekach i jeziorach.Jak postępować żeby bezpiecznie spędzać tam czas, a w razie niebezpieczeństwa jak się zachować.Patrykowi dziękujemy.

IMG 2487Dzisiaj zaszczyciło nas swoją obecnością małżeństwo ze stolicy pani Monika i pan Daniel . On funkcjonariusz SOP ( dawny BOR), ona instruktor kulturystyki i fitnessu. Pan Daniel opowiadał na czym polega ochrona najważniejszych osób z Rządu - prezydenta, premiera i marszałka.Pokazywał w co wyposażona podczas pracy jest taka osoba z ochrony. Niektóre przedmioty  jak np. kajdanki mogliśmy wziąć we własne ręce.Pan funkcjonariusz przyszedł do nas w ubraniu ćwiczebnym, natomiast w pracy  nosi garnitur i ciemne okulary. Z panią Moniką mieliśmy natomiast nie codzienną gimnastykę ,aż poty z nas spływały.Pani instruktor przyniosła ze sobą sporo sprzętu ,który używa podczas swojej pracy. Oczywiście korzystaliśmy z niego i choć wydawał się prosty jak np piłka, gumowa szarfa itp ,to podczas konkretnych ćwiczeń sprawiał wiele trudu.Dziękujemy gościom.

IMG 20180601 183033„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”
Janusz Korczak 

Świętując z  naszymi podopiecznymi ich dzień wybraliśmy się do teatru na  sztukę pt „ Akademia Mr Kleks” . Akademia Mr Kleks” to nowatorska adaptacja Elżbiety Chowaniec w reżyserii Darii Kopiec   oparta na motywach kultowej „Akademii Pana Kleksa” Jana Brzechwy.. W przedstawieniu u boku aktorów tarnowskiego teatr wystąpili utalentowani młodzi ludzie „sceny hip-hopowej, rapowej i szeroko pojętego street-dance”.  Zobaczyliśmy Pana Kleksa szalonego nauczyciela i marzyciela, który pokazał swoim uczniom jak odważnie żyć, nie myśleć o swoich ograniczeniach oraz rozwijać swoje talenty.

http://www.teatr.tarnow.pl/news/view/551http:/ [dostęp: 04.06.2018]

P1070260To dzień, o którym nikt nie powinien nigdy zapomnieć.W związku z nim ,porozmawialiśmy o naszych kochanych mamach. O tym co z nimi najchętniej robimy, jak wyglądają, co lubią , jak odpoczywają itp. Jako prezent zrobiliśmy szczególne serce.

P1070028Dzisiaj polecieliśmy w kosmos.Tam dowiedzieliśmy się o pierwszych ludziach ,którzy zdobyli to miejsce, oraz o konstruktorach rakiet umożliwiających taką wyprawę.Przyglądaliśmy się zdjęciom astronautów i ich wyposażeniu.Oglądaliśmy sklepienie niebieskie i zapoznaliśmy się z planetami Układu Słonecznego.Sami budowaliśmy rakiety.

IMG 2224Odkrywcze godzinki to zajęcia i warsztaty dla dzieci, które przekonują, że nie ma rzeczy niemożliwych. U nas każde dziecko jest ważne, a jego pomysły są na wagę złota. Wspieramy dzieci w realizacji ich najbardziej śmiałych pomysłów. Rozwiniemy się na warsztatach kulinarnych, artystycznych, psychologicznych i zajęciach sportowych. Nasz cel to zdrowy styl życia, aktywność na świeżym powietrzu oraz kreatywne podejście do otaczającej rzeczywistości. Wierzymy, że każdy mały człowiek ma potencjał do tworzenia ważnych rzeczy i staramy się stworzyć mu dogodne warunki do jego rozwoju w radosnej i ciepłej atmosferze.

P1060943Kiedy ustaliliśmy czego dotyczy to święto,  podawaliśmy zachowania przyjaciela przyrody. Inscenizowaliśmy na podstawie wiersza jak powstaje niepożądane wysypisko śmieci.Rozważaliśmy też jak segreguje się śmieci.

Resized 20180420 174145 5025Wykorzystując pełne słońca kwietniowe popołudnia udaliśmy się na pobliskie boisko sportowe gdzie mnogość zorganizowanych zabaw dostarczyła wszystkim niezbędnych endorfin i witaminy „D” która zachęciła nas jeszcze do spaceru beztrosko podziwiając okoliczne kamienice i rozwijające się rośliny, krzewy, drzewa i byliny.

CSR KANA

  

herb Tarnowa maly

Katolickie Centrum Edukacji Młodzieży KANA jest w roku 2018 Partnerem Miasta Tarnowa w realizacji zadania  publicznego z zakresu Edukacji w kwocie 80.000 zł.