KANA-JUNIOR 2018

facebook c logo diecezja synaj tv logo rgb white  logo synaj small  logo synod white   

wakacje-2017-05
a-wakacje-2018-04
wakacje-2017-04
wakacje-2017-07
a-wakacje-2018-01
wakacje-2017-06
wakacje-2017-08
a-wakacje-2018-03
a-wakacje-2018-02
wakacje-2017-09

P1070278Coraz częściej myślimy już o wakacjach. Miły to dla nas czas. Czas  wyjazdów, wielu wycieczek ,pobytów  nad wodą. I na tym ostatnim skupiliśmy się dzisiaj na zajęciach wraz z gościem ,młodym ratownikiem WOPR Patrykiem Iwańcem. Zostaliśmy poinformowani o wszelkich zagrożeniach na różnych akwenach wodnych : morzach,rzekach i jeziorach.Jak postępować żeby bezpiecznie spędzać tam czas, a w razie niebezpieczeństwa jak się zachować.Patrykowi dziękujemy.

IMG 2487Dzisiaj zaszczyciło nas swoją obecnością małżeństwo ze stolicy pani Monika i pan Daniel . On funkcjonariusz SOP ( dawny BOR), ona instruktor kulturystyki i fitnessu. Pan Daniel opowiadał na czym polega ochrona najważniejszych osób z Rządu - prezydenta, premiera i marszałka.Pokazywał w co wyposażona podczas pracy jest taka osoba z ochrony. Niektóre przedmioty  jak np. kajdanki mogliśmy wziąć we własne ręce.Pan funkcjonariusz przyszedł do nas w ubraniu ćwiczebnym, natomiast w pracy  nosi garnitur i ciemne okulary. Z panią Moniką mieliśmy natomiast nie codzienną gimnastykę ,aż poty z nas spływały.Pani instruktor przyniosła ze sobą sporo sprzętu ,który używa podczas swojej pracy. Oczywiście korzystaliśmy z niego i choć wydawał się prosty jak np piłka, gumowa szarfa itp ,to podczas konkretnych ćwiczeń sprawiał wiele trudu.Dziękujemy gościom.

IMG 20180601 183033„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”
Janusz Korczak 

Świętując z  naszymi podopiecznymi ich dzień wybraliśmy się do teatru na  sztukę pt „ Akademia Mr Kleks” . Akademia Mr Kleks” to nowatorska adaptacja Elżbiety Chowaniec w reżyserii Darii Kopiec   oparta na motywach kultowej „Akademii Pana Kleksa” Jana Brzechwy.. W przedstawieniu u boku aktorów tarnowskiego teatr wystąpili utalentowani młodzi ludzie „sceny hip-hopowej, rapowej i szeroko pojętego street-dance”.  Zobaczyliśmy Pana Kleksa szalonego nauczyciela i marzyciela, który pokazał swoim uczniom jak odważnie żyć, nie myśleć o swoich ograniczeniach oraz rozwijać swoje talenty.

http://www.teatr.tarnow.pl/news/view/551http:/ [dostęp: 04.06.2018]

P1070260To dzień, o którym nikt nie powinien nigdy zapomnieć.W związku z nim ,porozmawialiśmy o naszych kochanych mamach. O tym co z nimi najchętniej robimy, jak wyglądają, co lubią , jak odpoczywają itp. Jako prezent zrobiliśmy szczególne serce.

P1070028Dzisiaj polecieliśmy w kosmos.Tam dowiedzieliśmy się o pierwszych ludziach ,którzy zdobyli to miejsce, oraz o konstruktorach rakiet umożliwiających taką wyprawę.Przyglądaliśmy się zdjęciom astronautów i ich wyposażeniu.Oglądaliśmy sklepienie niebieskie i zapoznaliśmy się z planetami Układu Słonecznego.Sami budowaliśmy rakiety.

IMG 2224Odkrywcze godzinki to zajęcia i warsztaty dla dzieci, które przekonują, że nie ma rzeczy niemożliwych. U nas każde dziecko jest ważne, a jego pomysły są na wagę złota. Wspieramy dzieci w realizacji ich najbardziej śmiałych pomysłów. Rozwiniemy się na warsztatach kulinarnych, artystycznych, psychologicznych i zajęciach sportowych. Nasz cel to zdrowy styl życia, aktywność na świeżym powietrzu oraz kreatywne podejście do otaczającej rzeczywistości. Wierzymy, że każdy mały człowiek ma potencjał do tworzenia ważnych rzeczy i staramy się stworzyć mu dogodne warunki do jego rozwoju w radosnej i ciepłej atmosferze.

P1060943Kiedy ustaliliśmy czego dotyczy to święto,  podawaliśmy zachowania przyjaciela przyrody. Inscenizowaliśmy na podstawie wiersza jak powstaje niepożądane wysypisko śmieci.Rozważaliśmy też jak segreguje się śmieci.

Resized 20180420 174145 5025Wykorzystując pełne słońca kwietniowe popołudnia udaliśmy się na pobliskie boisko sportowe gdzie mnogość zorganizowanych zabaw dostarczyła wszystkim niezbędnych endorfin i witaminy „D” która zachęciła nas jeszcze do spaceru beztrosko podziwiając okoliczne kamienice i rozwijające się rośliny, krzewy, drzewa i byliny.

Zajęcia podzielone są na etapy; budowa modelu w grupach, programowanie i testowanie. Dzieci  budując robota,  poznają zastosowanie i możliwości czujników i silników dostępnych w zestawie EV3. Podczas zajęć dzieci nabywają umiejętności pracy w grupie, uczą się logicznego  myślenia, kreatywność. Zajęcia odbywają się w  formie zabawy, uczestnicy wspólnie testują i modyfikują swoje modele.

P1060920

Ale smakowite zajęcia. Najpierw filmy o  historii czekolady, produkcji, rodzajach ,a potem degustacja.Na zakończenie układanie puzzli z opakowań różnych czekolad.

20180413 174116

Wyjście które w dniu dzisiejszym mieliśmy przyjemność odbyć do Biura Wystaw Artystycznych (BWA) było pierwszym lecz z pewnością nie ostatnim tego typu wyjściem gdzie dowiedzieć mogliśmy się o tym czym jest BWA I co w nim się odbywa, a także gdzie na świecie i w kraju znajdują się inne muzea i miejsca które promują szeroko rozumianą sztukę. Po wyczerpującej części teoretycznej zaspokajającej w pełni ciekawość dzieci przystąpiliśmy do zajęć warsztatowych w których uczestnicy zostawili część swojego osobliwego artyzmu.

P1060902Celem dzisiejszych zajęć było poszukiwanie, podczas spaceru, oznak wiosny. W parku mieliśmy okazję podziwiać piękne krokusy, słuchać śpiewu ptaków, patrzeć jak zielenią się listki na drzewach. Wszystko to okraszone było grzejącym słońcem.Zajęcia uwieńczone zostały pracami o tematyce wiosennej.

Dzisiaj zapoczątkowaliśmy pierwsze zabawy w cyklicznych, cotygodniowych spotkaniach które przeprowadziliśmy z uśmiechami na twarzy w pełnej radości i entuzjazmu atmosferze. Po kilku zabawach zapoznawczych mających na celu integracje dzieci i lepsze ich poznanie przystąpiliśmy do umocnienia jedności grupy poprzez rozrywkę podwórkową z lat naszych rodziców.

 

CSR KANA

  

herb Tarnowa maly

Katolickie Centrum Edukacji Młodzieży KANA jest w roku 2018 Partnerem Miasta Tarnowa w realizacji zadania  publicznego z zakresu Edukacji w kwocie 80.000 zł.