KANA-JUNIOR 2018

facebook c logo diecezja synaj tv logo rgb white  logo synaj small  logo synod white   

wakacje-2017-05
a-wakacje-2018-04
wakacje-2017-04
wakacje-2017-07
a-wakacje-2018-01
wakacje-2017-06
wakacje-2017-08
a-wakacje-2018-03
a-wakacje-2018-02
wakacje-2017-09

20180413 174116

Wyjście które w dniu dzisiejszym mieliśmy przyjemność odbyć do Biura Wystaw Artystycznych (BWA) było pierwszym lecz z pewnością nie ostatnim tego typu wyjściem gdzie dowiedzieć mogliśmy się o tym czym jest BWA I co w nim się odbywa, a także gdzie na świecie i w kraju znajdują się inne muzea i miejsca które promują szeroko rozumianą sztukę. Po wyczerpującej części teoretycznej zaspokajającej w pełni ciekawość dzieci przystąpiliśmy do zajęć warsztatowych w których uczestnicy zostawili część swojego osobliwego artyzmu.

Co będziemy robić, jak i dlaczego, a nie inaczej? Wszystkie zajęcia będą prowadzone w duchu zdrowego stylu życia. Naszym założeniem jest wspomaganie prawidłowego rozwoju dzieci we wszystkich jego aspektach: fizycznym, psychicznym, motorycznym i społecznym. Warsztaty prowadzimy z uśmiechem, w ciepłej, radosnej atmosferze. Bez przymusu, sztywnych schematów i narzucania własnego zdania. To my słuchamy dzieci i decydujemy jak najlepiej pomóc im w tym, co same chcą osiągnąć. Zapewniamy im bezpieczne warunki, by mogły swobodnie realizować swoje najbardziej zwariowane pomysły bez poczucia, że „tak nie wypada”. U nas będą rysować mąką po stole, jeździć na rolkach tyłem do przodu i tworzyć królewny z wyłupiastymi oczami z czarnych porzeczek. Taki jest nasz świat, takie jest nasze podejście. Zajęcia są oparte na najbardziej skutecznych metodach wykorzystywanych we współczesnej psychologii dziecięcej: Ruchu Rozwijającym Weroniki Sherborne, Metodzie Dobrego Startu, Terapii Zabawą, Relaksacji, Psychodramie i Metodzie Knillów. Umiejętne wykorzystanie poszczególnych elementów tych metod sprawia, że dzieci odkrywają nieznany im dotąd świat, będący na wyciągnięcie ich rąk. Warsztaty prowadzone są przez znawców i entuzjastów wyżej wymienionych metod posiadających przygotowanie formalne, doświadczenie i przede wszystkim pasję i serce do pracy z dziećmi.

 

CSR KANA

  

herb Tarnowa maly

Katolickie Centrum Edukacji Młodzieży KANA jest w roku 2018 Partnerem Miasta Tarnowa w realizacji zadania  publicznego z zakresu Edukacji w kwocie 80.000 zł.