W deszczowy wieczór niezachęcający do spacerów wspólnie poznawaliśmy ptaki odlatujące z Polski na zimę oraz takie, które zimują w kraju. Mieliśmy możliwość obejrzenia albumów przyrodniczych. Korzystając z ostatnich darów jesieni stworzyliśmy zwierzęta z liści. Nie zabrakło także prac "paluszkowych”, które wykonaliśmy przy pomocy kolorowej farby i woreczków strunowych.
Dziś poznaliśmy zmiany jakie niesie jesień w życiu leśnych zwierząt – wiewiórka, jeż. Stworzyliśmy także trudniejszą niż zwykle pracę wymagającą większych umiejętności motorycznych – każde jesienne drzewo wyglądało imponująco a zachwyt nad samodzielnym wykonaniem pracy jeszcze większy!
Jesienny piątkowy wieczór upłynął nam na opowieściach i oglądaniu ilustracji przedstawiających przygotowywanie się ludzi do zimy – prace w ogrodzie, zbieranie plonów, przygotowywanie przetworów – słuchanie wiersza M. Kownackiej „W spiżarni” Dzieci mogły także poznać kolejną technikę malowania bibułą – tworząc barwne kompozycje.
Na kolejnych zajęciach witaliśmy nową porę roku - Jesień. Poszerzyliśmy swoją wiedzę na temat zmian zachodzących w przyrodzie jesienią. Poznaliśmy nowe zabawy ruchowe i piosenki o tematyce jesiennej. Wykonaliśmy pracę plastyczną pt. "Kolczasty jeż" odbijając na kartce papieru nasze dłonie pomalowane farbą.
Dziś dzieci zapoznały się z nową porą roku oraz zmianami w przyrodzie jakie ona ze sobą niesie. Stworzyliśmy wspólnie przepiękną pracę brudząc dłonie kolorową farbą. Dzieci bawiły się świetnie a wspólna integracja wzmocniła więzi pomiędzy nimi.
Pogoda nam nie straszna ! Pomimo deszczu i chłodu udało nam się wspólnie spędzić czas podczas jesiennego pikniku. Nie zabrakło malowania twarzy, konkursów gier, zabaw a także fotobudki do której całe sobotnie popołudnie kolejka była bardzo długaaa…
Dzisiejsze zajęcia rozpoczęliśmy od wakacyjnych wspomnień! Nie zabrakło także zabaw muzycznych. Wyszliśmy także na zewnątrz budynku wraz z wiaderkami kolorowej kredy ścieląc na kostce brukowej wielobarwny dywan.
Czas na wspólny spacer - To nasze pierwsze spotkanie w parku. Szukaliśmy śladów, kasztanów żołędzi i tego co Pani Jesień dla nas zostawiła. Po powrocie wykonaliśmy leśne ludziki z liści i owoców drzew. Nie zabrakło także zabaw ruchowych z wykorzystaniem zebranego materiału przyrodniczego.
„Dzień Rodziny” to już tarnowska tradycja, która na stałe wpisała się w kalendarz letnich wydarzeń w mieście. W tym roku KANA w ramach projektu Centrum Systemowego Rozwoju zorganizowała tą imprezę 16.06.2018 w sobotę w godzinach od 10.00 do 14.00.
Dzięki życzliwości i pomocy kadry TOSiR przy ul. Wojska Polskiego 12, mogliśmy skorzystać z wszystkich obiektów tam zlokalizowanych. Pozwoliło nam to na należyty rozmach w organizacji i dlatego też „Dzień Rodziny’ był impreza otwartą dla wszystkich mieszkańców miasta. Było nam bardzo miło, ponieważ bardzo licznie Tarnowianie przybyli na naszą imprezę. KANA zaproponowała wiele atrakcji min. gry terenowe oraz sportowe, konkurs talentów, szachy w plenerze, lego mindstorms, malowanie twarzy, balony dedykacyjne, kulę Zorba, dmuchane zjeżdżalnie itd. Za udział w konkursach dzieci i dorośli dostawali nagrody i dyplomy. Dzieci i młodzież z Placówki Wsparcia Dziennego zaprezentowały pokaz tańca nowoczesnego i układów tanecznych. Oczywiście nie zabrakło pysznego jedzenia. Także tradycyjnie już towarzyszył nam w imprezie Tarnowski Azyl. Za udział wszystkim bardzo dziękujemy.
„Powiedz mi, a zapomnę, pokaż – a zapamiętam, pozwól mi działać, a zrozumiem!” Konfucjusz. Świętując dzień dziecka podopieczni mogli aktywnie spędzić czas podczas zabaw badawczych oraz ciekawych eksperymentów. Doświadczenia te stanowią podstawę wielokierunkowego rozwoju dziecka i przyczyniają się do rozszerzenia horyzontów myślowych malucha.
25 maja wraz z zaproszonym gościem oraz pomocą wychowawców dzieci pieczołowicie przygotowywały bukiety z papierowych kwiatów dla swoich Mam. Nie zabrakło także śpiewania piosenek oraz układania specjalnych życzeń pełnych ciepła i miłości.
Zajęcia integracyjne rozpoczęły nasze spotkanie które na początek pozwoliło dzieciom na poznanie zjawisk atmosferycznych. Praca plastyczna pomogła usprawnić zdolności manualne oraz poznać zmiany zachodzące w przyrodzie wiosną. Nie zabrakło też czasu na wspólną zabawę !
Dziś odbyły się pierwsze warsztaty z psychodramy. Dzieci świetnie poradziły sobie z poprawnym odczytywaniem emocji oraz przeniesieniem ich na kartkę papieru. Następnie same mogły zostać przewodnikiem i poprowadzić grupę rówieśników przez twórcze ćwiczenia.
Nasze pierwsze spotkanie upłynęło na wspólnej integracji. uczyliśmy sie swoich imion i opowiadaliśmy o swoich zainteresowaniach. Dzieci poznały reguły obowiązujące na zajęciach. Był to czas budowania poczucia bezpieczeństwa i dobrej zabawy.
Czytaj więcej: Pierwsze spotkanie - CSR - PROGRES - 6 kwietnia
Katolickie Centrum Edukacji Młodzieży KANA jest w roku 2018 Partnerem Miasta Tarnowa w realizacji zadania publicznego z zakresu Edukacji w kwocie 80.000 zł.