KANA-JUNIOR 2016

facebook c logo diecezja synaj tv logo rgb white  logo synaj small  logo synod white   

logo kana winieta oryginal 

slide-04
slide-06
slide-02
slide-05
slide-01

IMG 0342Choć to ostanie sobotnie spotkanie to było  bardzo pracowite i w nastrojach przed świątecznych. Dzieci wykonywały różnymi technikami plastycznymi dekoracje świąteczne a następnie razem przystrajały choinki na placu Sobieskiego w Tarnowie.

Dla każdego Juniorka Panie Justynki składają życzenia Bożonarodzeniowe: Spełnienia wszystkich marzeń,  Przychylności wszechświata, Siły w ramionach I czystego ognia w sercu, co zapali wszystko wokół Ciebie szczęściem i radością. Niech wszystko czego się dotkniesz, stanie się pomocne w spełnieniu marzeń. Każda najdrobniejsza nawet czynność niech przybliża Ciebie do bycia najszczęśliwszą i najbardziej uśmiechniętą osobą spośród wszystkich ludzi.

IMG 20161217 103326Nadchodzące święta to możliwość robienia różnych ozdób. My zrobiliśmy z kolorowych papierów anioły na choinkę. Oglądnęliśmy film o świętach i Mikołaju. Wszystkim życzymy  WESOŁYCH ŚWIĄT.

IMG 20161210 112807Dzisiaj od samego początku zajęć wyczekiwaliśmy przybycia do nas św, Mikołaja. Czekając robiliśmy jego portrety, odpowiadaliśmy na pytania związane z jego życiem. I w końcu doczekaliśmy się, przybył z prezentami. Zaśpiewaliśmy mu piosenkę na jego cześć, porozmawialiśmy z nim o nim samym. No i wreszcie to co najlepsze, otrzymaliśmy prezenty. Ale było słodko.

IMG 20161203 102204Dzisiejszym gościem była u nas pani Janina Klikowicz - specjalista do Spraw Ochrony Środowiska. Rozmawialiśmy o różnorodnych zanieczyszczeniach naszej planety, a przede wszystkim jak my jako dzieci, możemy temu zapobiec. Uświadomiono nam jak długo rozkładają się w ziemi niektóre materiały ( guma, plastik, papier i inne). Próbowaliśmy ustalić w jaki sposób oszczędzać wodę, prąd. Dziękujemy Pani za przybycie, oraz prezenty i słodkości.

IMG 20161126 105009Barwiliśmy sól przy użyciu różnokolorowej kredy, a potem tworzyliśmy piękne  prace wykorzystując tą sól.

IMG 0271Niebawem 6 grudnia , każdemu dziecku przypomina o niespodziance pod poduszką.  Tym razem na sobotnich zajęciach przy świątecznej muzyce w tle, dzieci pisały i dekorowały listy do Św. Mikołaja. Każdy napisał swoją wymarzoną rzecz którą chciałby dostać od ŚwiętegoJ. Treść listów była naprawdę różna ale najbardziej oko przykuwało ich barwność wykonania. Sami zobaczycie!!

IMG 20161119 114925Poprzez film " Wieloryby" poznawaliśmy życie i zwyczaje tych wielkich ssaków, oraz ich gatunki. Podczas migracji na ich drodze pojawiały się inne oceaniczne zwierzęta: delfiny, orki, foki, morsy, pingwiny ... Po projekcji udało nam się wiernie ulepić te fantastyczne cuda przyrody.

IMG 20161105 105841Dzisiejszy "gość" to Wacek- świnka morska. Była zabawa, ale też i sporo informacji jak dbać o takie zwierzę i te, które mamy w domu. Rozwiązywaliśmy zagadki o różnych zwierzętach. Pantomimą jedni pokazywali charakterystyczne ruchy wybranego zwierzaka, a inni próbowali odgadnąć.

IMG 0237Ostanie październikowe sobotnie spotkanie było bardzo pomarańczoweJ A to za sprawą pomysłu na stworzenie dyni które są jednym z jesiennych elementów dekoracyjnych. Mają one intensywny, pomarańczowy kolor. Jak zrobić taką dynie, to bardzo proste potrzebowaliśmy kilku pomarańczowych kartek  A4, kleju wikol i spinaczy.

Grupa juniorów ciężko pracowała do samego końca.

IMG 0630Był to czas na refleksje o 1 listopada. Rozmawialiśmy o tych co dzielnie walczyli w czasie wojny, i o tych którzy odeszli do wieczności. O tradycjach polskich, oraz innych krajów : Nikaragui, Francji, Meksyku, Bułgarii. Odwiedziliśmy pomnik harcmistrza Wincentego Muchy, na którym zapaliliśmy znicze.

IMG 0227Kolejne  sobotnie zajęcie minęły na ćwiczeniu cierpliwości, precyzji i staranności wykonywanych prac  plastycznych. Dzięki kolorowym farbom witrażowym i przykładowych szablonów powstały nadmorskie ozdoby okienne. Zrobienie takiego witraża nie było rzeczą  łatwą,  jednak skoncentrowanie  się na pracy, wyciszenie pomogło uzyskać niebywałe efekty. Po ciężkiej pracy został czas na relaks w postaci zabaw ruchowych i bieżnych.

IMG 20161022 111357Okazuje się, że sport można uprawiać wszędzie, nawet na zajęciach w KANIE. Aby ćwiczyć prawidłowo i wiedzieć w jakim celu to robimy zaprosiliśmy gościa, którym była pani Monika Chruściel- instruktor kulturystyki i fitnessu. Najpierw odbyła się  krótka pogadanka, dlaczego dzieci powinny ćwiczyć, a potem zaczęło się najlepsze. Oj! jakie te ćwiczenia ciężkie i wyczerpujące. Mimo to nie dawaliśmy za wygraną i wytrwale ćwiczyliśmy do końca zajęć. Pani Monice dziękujemy za niezły wycisk.

IMG 20161015 104406Tydzień temu słuchaliśmy muzyki, a dzisiaj sami ją tworzyliśmy. Mając do dyspozycji różnorodne instrumenty perkusyjne bawiliśmy się w kompozytorów. Świetna zabawa i świetne rezultaty.

IMG 0209Sobotnie zajęcia minęły bardzo  pracowicie a ich efekty były spektakularne.  Kontynuując  cykl zajęć plastycznych wykorzystaliśmy słoiki i stworzyliśmy z nich małe dzieła sztuki. Używając kleju wikol i sznurka stworzyliśmy piękne proste wazony do naszych domów. OCENCIE SAMI robią wrażenie.

img 20161008 103937Za oknami zimno, ponuro ,deszczowo, a my upajamy się muzyką wydobywającą się ze skrzypiec. Muzyka nas rozgrzewa a nawet porywa do tańca. Pan Strejczek wraz z córkami Pauliną i Patrycją oprócz samej gry przybliżają nam budowę tego instrumentu. Nikt z nas nie potrafi na nich grać ,ale mamy w zanadrzu syntezator i tu już możemy się popisać, gdyż niektórzy z nas uczą się gry na tym instrumencie.