KANA-PROGES 2017

facebook c logo diecezja synaj tv logo rgb white  logo synaj small  logo synod white   

slide-04
slide-06
slide-02
slide-05
slide-01

IMG 20171216 110545W sobotę 16 grudnia odbyło się Spotkanie Wigilijne, na które przybyły wszystkie dzieci uczestniczące w projekcie CSR. Wspólnie obejrzeliśmy cześć artystyczną przygotowaną przez starszą grupę Junior +. Dzieci z wielkim zaangażowaniem odegrały swoje role, za co zostały nagrodzone licznymi brawami. Po przedstawieniu wszyscy udali się na świąteczny poczęstunek połączony ze wspólnym kolędowaniem i ubieraniem choinki we wcześniej przygotowane – ręcznie wykonane ozdoby.

IMG 20171209 105050Święty Mikołaj lubi odwiedzać wszystkie dzieci na całym świecie, dlatego 9 grudnia z przyjechał również  do KANY. Przedszkolaki były bardzo szczęśliwe, rozpromienione, a kiedy znalazły się blisko Św. Mikołaja – troszeczkę zawstydzone. Podczas spotkania-Św. Mikołaj rozmawiał z dziećmi, zachęcał ich, aby były grzeczne i słuchały rodziców oraz wychowawców, a na zakończenie wręczał wszystkim prezenty, a w nich – dla każdego coś dobrego! Za prezenty dzieci odwdzięczyły się własnoręcznie przygotowanymi pracami przedstawiającymi Mikołaja. Oczekiwana cały rok wizyta minęła w bardzo miłej atmosferze i przyniosła wszystkim wiele radości.

IMG 20171202 111248W sobotę podczas zajęć- obchodziliśmy Dzień Górnika, który przypomina nam o ciężkiej i niebezpiecznej pracy górników przy wydobywaniu naturalnych bogactw ziemi, w tym węgla kamiennego. Dzieci miały okazję posłuchać bajki "O Mądrym Skarbniku" - Hanny Łochockiej, zapoznały się także ze strojami górniczymi, wykonaliśmy także odświętne czako górnicze.

IMG 20171125 114919W sobotę- 25 listopada- wspólnie obchodziliśmy ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA.  Misiowe zajęcia rozpoczęliśmy od zabawy ruchowej z misiem do piosenki: ”Jadą, jadą misie”, a później były misiowe zagadki i zabawy plastyczne. Dzieci poznały historię pluszowego misia oraz innych bohaterów literackich,  wysłuchały także bajki o misiu, który nie mógł zasnąć podczas zimy, rozpoznawaliśmy także różne gatunki misiów.

IMG 20171118 112819Andrzejki - czary-mary, wosku lanie, o czym marzysz, niech się stanie... Podczas sobotnich zajęć przygotowywaliśmy się na wspólne spędzenie tego radosnego czasu,  podczas rozmów o tradycjach ludowych wykonywaliśmy Magiczne Słoiczki, pomysłom nie było końca.

IMG 20171104 112513Podczas sobotnich zajęć w grupie PROGRES - gościliśmy panią dietetyk - Adrianę Juszczyk-Piecuch. Pani Adriana wyjaśniała na czym polega jej praca, dlaczego  należy  ograniczać słodycze  i słodkie napoje, a zwiększyć  spożycie  warzyw  i  owoców, oraz dlaczego tak ważna jest aktywność fizyczna.  Pani dietetyk w interesujący sposób przedstawiła piramidę żywienia, omawiała produkty żywnościowe  na kolejnych piętrach piramidy - od tych najzdrowszych i najbardziej wartościowszych po te, które w odżywianiu powinny się znaleźć  tylko w niewielkich ilościach. Wszyscy z zainteresowaniem słuchali i zapamiętywali to, co powinno być ważne w codziennych posiłkach, dodatkowo każde dziecko dostało piramidę żywienia w prezencie. Serdecznie dziękujemy pani Adrianie za udzielenie cennych informacji.  

IMG 20171028 112922W sobotę poznawaliśmy figury geometryczne - spośród prostokątów, kółeczek, trójkątów i jesiennych liści stworzyliśmy całe przedszkole małych sówek. Była to bardzo mozolna praca, a jej końcowy etap wywołał uśmiech na twarzach wszystkich dzieci.

IMG 20171021 105514Szukam grzybka muchomorka - pod takim hasłem przebiegały sobotnie zajęcia w grupie PROGRES. Poznawaliśmy grzyby jadalne i trujące, była także zabawa plastyczna - pn.„Mój muchomorek”, dodatkowo wykonaliśmy także witraże jesiennych drzew.

IMG 20171014 111059"Co kryje w sobie las"-podczas sobotnich zajęć w grupie PROGRES rozmawialiśmy o znaczeniu lasu w życiu ludzi i zwierząt, wykonaliśmy piękne jesienne bukiety z liści i serwetkowych kwiatów. Ćwiczyliśmy także sprawność naszych rąk i wyrabialiśmy zimną porcelanę, z której powstały dekoracyjne ozdoby.  

IMG 20171007 110625Tematem sobotnich zajęć była PANI JESIEŃ. Wspólnie wykonaliśmy jesienny witraż z liści. Byliśmy także z gościnną wizytą u starszej grupy, gdzie wspólnie tworzyliśmy zwierzątka z balonów. A po powrocie do naszej sali -wykonaliśmy jesiennego ślimaka z liści i plasteliny.

IMG 20170923 114059Tematem sobotnich zajęć w grupie PROGERS była akcja "Sprzątanie Świata"- rozmawialiśmy o tym corocznym wydarzeniu, w którym biorą udział wszyscy, którym nie jest obojętny los i wygląd naszej planety, wspominaliśmy także, o tym, iż w wielu miastach w Polsce i na świecie dzieci, młodzież i dorośli zbierają się w parkach, czy lasach- organizując zbiórkę odpadów wyrzucanych przez innych ludzi. Na podsumowanie tematu wykonaliśmy prace plastyczne- twarze wyrażające zadowolenie, bądź jego brak - z czystości naszej planety.

IMG 20170916 113621"Mali odkrywcy" - to temat sobotnich zajęć w grupie PROGRES, podróżowaliśmy po Małopolsce, niestety nie sprzyjała nam pogoda- dlatego wspólnie wykonaliśmy piękne uśmiechnięte słoneczka.  Podczas zajęć aktywnie włączyliśmy się także do akcji pn. "Sprzątanie Świata" i wykonaliśmy plakat- była to wspólna lekcja dotycząca poszanowania środowiska.

IMG 20170909 114231W sobotę 9 września w grupie PROGRES rozpoczęliśmy nowy rok szkolny tematyką pn."Cała Polska czyta dzieciom- poczytajmy razem", dzieci wysłuchały bajki ALE emocje i wspomnienia z wakacji wracały przez cały cały, dlatego wykonaliśmy prace plastyczne właśnie o tej tematyce, radościom nie było końca. 

img 20170624 10254024 czerwca odbyły się ostatnie zajęcia w roku szkolnym 2016/2017. Pożegnaliśmy się na wesoło. Podczas zajęć z sensoplastyki było kolorowo, radośnie, gwarnie i wesoło. Na sali były kolorowe miseczki, barwne płyny, pachnące i kolorowe makarony, mąka i wiele innych ciekawych rzeczy. Wspólnie zagniataliśmy kolorowe ciasta, wyrabialiśmy pizzę, chodziliśmy po "ciasteczkowym dywanie".

IMG 20170527 11092631 maja obchodzimy DZIEŃ BOCIANA BIAŁEGO- dlatego też podczas sobotniego spotkania zwróciliśmy uwagę na szczególne miejsce, jakie bociany zajmują w polskiej kulturze i krajobrazie, a także na zagrożenia i potrzebę ochrony tych ptaków. Wykonaliśmy także własne bociany.