Przewodnik po projekcie

facebook c logo diecezja synaj tv logo rgb white  logo synaj small  logo synod white   

logo kana winieta oryginal 

slide-04
slide-06
slide-02
slide-05
slide-01

P1070769Na ostatnich zajęciach rozmawialiśmy na temat poźnojesiennej pogody Obserwowaliśmy ją przez okno a następnie nasze spostrzeżenia próbowaliśmy przelać na papier za pomocą kredek. Przygotowywaliśmy się także na spotkanie ze Świętym Mikołajem bo wierzymy, że zasłużyliśmy na Jego odwiedziny. Nauczyliśmy się śpiewać piosenkę o Nim i mamy nadzieję, że uda nam się ją Mu zaprezentować.

listopad 14.11Na kolejnych listopadowych zajęciach czekała na nas wspaniała niespodzianka - wspólnie z dziećmi z najstarszej grupy uczestniczyliśmy w warsztatach z dogoterapeutką panią Kasią i jej cudownymi terapeutami Frajdą i Iskierką. Na zajęciach dowiedzieliśmy się w jaki sposób psy pomagają ludziom i poznaliśmy specyfikę pracy dogoterapeuty. Mieliśmy także niezwykłą możliwość sprawdzenia umiejętności Frajdy i Iskry w praktyce - ukrywaliśmy różne przedmioty - telefony, klucze, które one bez trudu odnajdywały. Mieliśmy z tego mnóstwo frajdy:)

p1070611Na dzisiejszych zajęciach - utrwalaliśmy zdobyte wiadomości dotyczące "Zimowych śpiochów". Ogdadywaliśmy, które ptaki odlatują z Polski na czas zimowy. Bawiliśmy się w różne zabawy integrujące grupę, zabawy kołowe ze śpiewem.Na koniec zajęć wykonaliśmy jesienne drzewa z wykorzystaniem materiałów odpadowych - rolek po ręcznikach kuchennych, szarego i kolorowego papieru.

1 2015 10 24"Jesień w lesie" - podczas kolejnych październikowych zajęć poznaliśmy zmiany jakie niesie ze sobą jesień w życiu leśnych zwierząt - wiewiórka, jeż, zając, niedźwiedź. Zainspirowani piękną, złotą jesienią za oknem wykonaliśmy pracę plastyczną pt. "Jesienne drzewko". Ponadto rysowaliśmy na temat dowolny, graliśmy w gry stolikowe - puzzle, loteryki, gry planszowe. Słuchaliśmy piosenek z dziecięcego repertuaru.

12062705 1085374994830680 1044616620 oPodczas kolejnych zajęć oglądaliśmy albumy i ilustracje przedstawiające zmiany w przyrodzie na przestrzeni poszczególnych pór roku. Wspólnie śpiewaliśmy piosenki poznane przed wakacjami. Słuchaliśmy bajek i wierszy z literatury dziecięcej. Ponadto ćwiczyliśmy naszą wyobraźnię i sprawność manualną podczas wykonywania "Smoków" z rolek po papierze toaletowym.

3 wrzesienPierwsze dwa tygodnie września, najmłodszym dzieciom, upłynęły pod hasłem minionych wakacji. Wspominaliśmy wakacyjne przygody i wyjazdy, a wspomnienia te utrwalaliśmy w pracy plastycznej pt. "Jak spędziłem wakacje". Przypominaliśmy sobie nasze ulubione piosenki i zabawy m.in. „Jedzie komar na wycieczkę”, „Małpką Filomena”. Powitaliśmy nowo przybyłe dzieci, które zachęcaliśmy do wspólnej zabawy.

dsc06096Śpiewanki o morzu. Zagadki logopedyczne  z serii, gdzie szumi, gdzie syczy?

01 progres 20 06Na kolejnych czerwcowych zajęciach rozmawialiśmy na temat ukochanych tatusiów, opowiadaliśmy sobie o ulubionych zabawach z tatą, o sposobach spędzania z nim wolnego czasu. Wspólnie uczyliśmy się składać tacie życzenia, śpiewaliśmy piosenki o tematyce "Święto Taty". Na koniec zajęć wykonaliśmy upominek dla tatusiów - piękny, sportowy samochód...

11 progres 6 06Na pierwszych zajęciach w czerwcu, najmłodsze dzieci uczestniczące w zajęciach w KANIE oglądały ilustracje przedstawiające  kolegów z innych krajów, wzbogacaliśmy język o nowe słowa określające nazwy narodowości, wskazywaliśmy różnice występujące między dziećmi. Dowiedzieliśmy się również co to jest tipi, igloo .... i kto w nich mieszka. Wykonaliśmy także pracę plastyczną, która przyniosła nam dużo uśmiechu - odbijaliśmy na kartkach nasze dłonie pomalowane farbą, z których powstały piękne flamingi. Z niecierpliwością czekamy na kolejne zajęcia....

01 progres kwiecien aZbliżał się Dzień Ziemi , więc rozmawialiśmy jak jej pomóc by nie "płakała".Jednym ze sposobów było segregowanie śmieci.