Przewodnik po projekcie

facebook c logo diecezja synaj tv logo rgb white  logo synaj small  logo synod white   

logo kana winieta oryginal 

slide-04
slide-06
slide-02
slide-05
slide-01

2 laponiaZapowiedział się i dotrzymał słowa. O kim mowa? Oczywiście o św. Mikołaju. Zawitał do nas z prezentami, które dały nam wiele radości, ponieważ uwielbiamy słodycze. A było ich mnóstwo dla każdego. Kiedy odjechał  do innych dzieci, my spożywając smakołyki oglądaliśmy o nim i jego pomocnikach film.Ten dzień był wyjątkowy.

 

 

 

IMG 20151128 110058"Andrzeju, Andrzeju,
Prosimy dziś Ciebie,
Pozwól nam zobaczyć,
Co pisane nam w niebie."
Zgodnie z tym hasłem dowiadywaliśmy się poprzez różnorodne wróżby, co nas czeka w życiu.Oprócz wróżenia była muzyka i tańce przed rozpoczynającym się jutro adwentem.

01 ludowniaTym razem by bardziej poczuć zbliżający się klimat Bożenarodzeniowy wybraliśmy się do Ludowni by tam przygotować dekoracje świąteczne. Szklane butelki, zielony drucik, liście wycięte z papieru i kolorowe farby mogły zdziałać cuda. Pani Daria zainspirowała Nas do stworzenia przedświątecznego mikołaja, elfa który będzie Nam przypominał o grudniowej porze roku, czy też dobrych wróżek które niosą ze sobą szczyptę magii i radości w te ponure dni listopadowe. Każdy z nas wybrał własny pomysł na sworznie pięknych rękodzieł, a za swój wysiłek i prace otrzymaliśmy podziękowania od Pani Darii w formie dyplomu. Dziękujemy za mile spędzony czas.

DSC04142Codziennie słyszymy w radiu muzykę, reklamy, reportaże, wywiady, konkursy, rozmowy na żywo. Dzisiaj dzięki uprzejmości radia RDN Małopolska mogliśmy poznać "od kuchni" przez kogo, gdzie i jak to wszystko jest wykonywane. Wiemy już ,że jest specjalny dział, który zajmuje się tylko reklamami, inny to bieżące informacje z miasta, okolic ale też i ważne z całego kraju. Tymi zajmują się reporterzy, którzy też specjalnym autem mają możliwość wyjazdu nagrywania w terenie .Ciekawe dla nas były studia nagrań - to mniejsze na wywiad z jedną osobą i te większe dla kilku osób równocześnie. No i pan realizator, który czuwa nad wszystkim ,aby audycje były płynne bez usterek. Dziękujemy za miłą atmosferę, ciekawostki z radia ,oraz słodki poczęstunek.

dsc07537W naszym mieście działa od 1993 r. radio RDN Małopolska, program radia jest tworzony i nadawany ze studia przy ul. Bema 14 w Tarnowie. Wielu z nas w przyszłości chciałaby zasiadać przed mikrofonem mieszczącym się w studio nagrań i zostać prezenterem radiowym, dlatego aby bliżej poznać swój wymarzony zawód udaliśmy się do radia by dowiedzieć się czegoś więcej. Na miejscu spotkaliśmy się z Panem Bartoszem który jest specjalistą od spraw promocji radia.