Przewodnik po projekcie

facebook c logo diecezja synaj tv logo rgb white  logo synaj small  logo synod white   

logo kana winieta oryginal 

slide-04
slide-06
slide-02
slide-05
slide-01

17 10 2015 dsc07451Na zajęciach tym razem zajęliśmy się niezwykłym kołem – MANDALĄ. Wiedzieliśmy, że praca z mandalą wywiera bardzo korzystny wpływ na kształcenie każdego, kto się z nią zetknie. Ona pobudza i rozwija twórcze myślenie, które jest podstawą kreatywnej edukacji. Technika mandali uspokaja i wycisza szczególnie nas niektórych nadpobudliwych psychoruchowo, ułatwia koncentrację, prowadzi do wytrwałości i konsekwencji w działaniu, sprzyja wewnętrznej integracji.


Z drugiej strony zauważyliśmy, że zaczynają działać aktywniej ci z nas, którzy są nieśmiali, bierni, poprzez radość tworzenia otworzyliśmy się, staliśmy się odważniejsi i bardziej komunikatywni w stosunku do innych. Należy dodać, że specyficzna atmosfera, jaka wytwarza się podczas malowania, łagodzi napięcia, nieporozumienia i agresję wśród dzieci.
I wreszcie, rysowanie mandali to dobra okazja do poznania warsztatu plastycznego, kształcenia zdolności manualnych i techniki rysunku, ćwiczy motorykę dłoni najmłodszych uczniów, uczy jak dobierać kolory, kształty, typ kreski, pozwala na wypracowanie własnego stylu. A ten styl wypracowywaliśmy malując przyprawami. Boże jak pachniało!