Przewodnik po projekcie

facebook c logo diecezja synaj tv logo rgb white  logo synaj small  logo synod white   

logo kana winieta oryginal 

slide-04
slide-06
slide-02
slide-05
slide-01

20151121 16055821 listopada spotkaliśmy się wszyscy w galerii BWA w Parku Strzeleckim na finale drugiej edycji cyklu warsztatów "Co ty sobie wyobrażasz?" prowadzonych przez fundację i Kropka. Podczas spotkania dzieci wzięły udział w wernisażu wystawy prac plastycznych, których same też były twórcami. Mieliśmy okazje posłuchać muzyki i piosenek w wykonaniu Sławka Ramiana , graliśmy na instrumentach samodzielnie zrobionych przez uczestników. Wszyscy świetnie się bawiliśmy a na koniec skorzystaliśmy z poczęstunku przygotowanego przez „Zdrowy Projekt” . Wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki. Bardzo dziękujemy.

20151114 101402Na uczestników spotkania grupy Junior w sobotę czekała niespodzianka w postaci pani Katarzyny Chrobak która na co dzień prowadzi zajęcia edukacyjne i terapeutyczne z udziałem psów, szkoli psy terapeutyczne oraz prowadzi hodowle golden retriever, nova scotia duck tolling retriever. Pani Kasia przybyła do nas w towarzystwie dwóch psów ISKRY i FRAJDY, Wspólnie z dziećmi z młodszej grupy uczestniczyliśmy w warsztatach podczesz których , uczestnicy dowiedzieli się na czym polega praca psa terapeuty, w jaki sposób psy pomagają ludziom. Iskra i Frajda urzekły nasze dzieciaki i utwierdziły w przekonaniu, że warto pomagać. Warsztaty stanowiły kontynuację tematyki związanej z niepełną sprawnością. Bardzo dziękujemy.

W dniu 21 listopada grupa Junior Plus nie ma zajęć o godzinie 10.00 w Kanie. Proponujemy spotkanie o godz, 15.00 w galerii BWA mieszczącej się w Parku Strzeleckim. Przewidywany czas spotkania 2 godziny. (15.00-17.00) Prosimy o punktualne przybycie.

W trakcie sobotnich zajęć spotkaliśmy się z panem Krzysztofem Drwalem prezesem Stowarzyszenia ICH LEPSZE JUTRO. Dowiedzieliśmy się czym zajmuje się Stowarzyszenie i dlaczego warto pomagać. Pan Krzysztof przybliżył nas do tematyki związanej z niepełną sprawnością, zaburzeniami rozwojowymi, zespołami wad wrodzonych. Wiedza nasza wzbogaciła się o pojęcia takie jak: integracja sensoryczna, terapia behawioralna, EEG Biofeedback. Dowiedzieliśmy się również o działaniach jakie Stowarzyszenie podejmuje na rzecz poprawy życia dzieci mieszkających na wsi. W dalszej części zadaniem uczestników warsztatów było wczucie się w rolę osoby z określoną niepełną sprawnością i opisanie trudności na jakie napotkał podczas wykonywania czynności oraz emocji związanych z ukończeniem zadania. Dziękujemy Panu Krzysztofowi i za mnóstwo pozytywnej energii do niesienia pomocy.20151107 104440 resized

20151024 103156Dużo ostatni się u nas działo. Miesiąc październik upłynął nam pod hasłem: „Żyjemy na planecie ziemia”. Jak zwykle spotkaliśmy się z ciekawymi ludźmi i dobrze się bawiliśmy. Dzięki uprzejmości pani Grażyny Nowak prezesa Fundacji „i kropka” wzięliśmy udział w warsztatach literackich, które odbyły się w BWA w Parku Strzeleckim. Warsztaty prowadził pan Łukasz Kupiec polonista i filozof, który pokazała nam jak odkrywać świat zmysłów, i poszukiwać inspiracji we własnym otoczeniu. Zwiedziliśmy wystawę Janusza Jańczy również mieszczącą się w Parku Strzeleckim. Następnie gościem naszym była pani Ewa Urbańska, która w ciekawy sposób opowiadała nam o świecie w którym żyjemy jak również o edukacji wielokulturowej. Z Kolei w ostatnim tygodniu zagościliśmy w restauracji JaniSushi. Dzięki uprzejmości pana Janusza Podlasiewicza właściciela restauracji prześniliśmy się w krainę smaków kuchni Japońskiej. Dowiedzieliśmy się ciekawych rzeczy na temat kuchni i smaków Japonii. Mogliśmy spróbować różnych rodzajów sushi, najbardziej jednak smakowało z Nutellą i płatkami migdałów. Bardzo wszystkim dziękujemy.