Przewodnik po projekcie

facebook c logo diecezja synaj tv logo rgb white  logo synaj small  logo synod white   

slide-04
slide-06
slide-02
slide-05
slide-01

IMG 20181123 180901Pogadanka na temat  teatru i jego historii .   Wskazanie różnic występujących pomiędzy teatrem greckim a współczesnym, ze szczególnym zwróceniem uwagi na z  budowę teatru, widownię, grę aktorską, czas trwania przedstawienia, kostiumy, oświetlenie oraz nagłośnienie. Omówienie podstawowych pojęć związanych z teatrem: min. akt, aktor, didaskalia, komedia, dramat, fabuła,  inscenizacja, komizm, maska. Wprowadzenie w tematykę  X Festiwalu dla dzieci  Mała Talia 2018. Przygotowanie projektu maski teatralnej.

P1040549Na ostatnich  zajęciach z budowy robotów  z klocków Lego Mindstorms EV3  dzieci   konstruowały robota Puppy. Praca podzielona była  na etapy: dzieci w grupach  2-3 osobowych; budują, programują i następnie testują robota.Na każdych zajęciach grupy prezentują efekty swojej pracy w trakcie zawodów i popisów doskonalą  stworzone konstrukcje.

IMG 20181109 175020W pierwszej części zajęć odbyła się pogadanka na temat odzyskania przez Polskę niepodległości oraz  rozmowa na temat obchodów Święta Niepodległości w Polsce. Celem zajęć stało się rozwiniecie zainteresowań dotyczących historii Ojczyzny, pobudzenie dumy  narodowej z bycia Polakami,  oraz wzbogacenie słownictwa związanego z wartościami patriotycznymi.  W kolejnej części zajęć  przygotowując się  świat kontynuowaliśmy próby naszej ” Grupy Kolędniczej”.   

IMG 20181026 181221Kolejne nasze zajęcia to przypomnienie sylwetki Papieża Polaka Jana Pawła II. Wspólne  oglądanie fragmentów filmu pt. „ Karol, który został świętym”, w oparciu o film  praca z tekstem – „Odwaga, jej źródła i przejawy w życiu człowieka wierzącego”. W kolejnej części poczyniliśmy już pierwsze przygotowania do zbliżających się świat wykonując lampiony i śpiewniki. Ponadto rozpoczęliśmy pierwsze próby” Grupy Kolędniczej”.   

IMG 20181012 181451Mając na uwadze korzyści płynące z  debat oksfordzkich kolejne nasze zajęcia to ich kontynuacja.  Temat debaty wymagał od uczestników przygotowania oraz wiedzy z danego zakresu. Uczestnicy obydwu drużyn wykazali się starannością w przygotowaniu się do debaty, a sama debatę cechował wysoki poziom językowy i  merytoryczny. Po zaciętej i wyrównanej walce, wyłoniono zwycięzców na których czekały słodkie upominki.  Jesteśmy dumni z naszych dzieciaków i mamy nadzieję, że zdobyta wiedza  oraz  umiejętności językowe nasi podopieczni będą wykorzystać w  praktyce oraz przyczynią się do większej pewności siebie oraz przełamania strachu przed wystąpieniami publicznymi.