Tarnowskie Dni Seniora

CM MCAS plakaSerdecznie zapraszam Państwa do udziału w Tarnowskim Tygodniu Seniora, warsztatach, zajęciach oraz w Dniu Seniora w piątek 29 września  (Gala od 14:00 Auli Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego - Delegatura w Tarnowie) i Senior Power (sobota, 30 września od 14:00 - tarnowskie błonia). 

Bardzo proszę o przekazanie tych informacji seniorom, aby wspólnie spotkać się na tych wydarzeniach. Na wszystkie imprezy wstęp jest wolny.

Tarnowskie Dni Seniora

Prezentacje ofert senioralnych w ramach dni otwartych, gala z koncertem i potańcówką, a na zakończenie plenerowe spotkanie przy ognisku – tak będzie wyglądać Tarnowski Tydzień Seniora, który rusza w poniedziałek 24 września. Imprezie towarzyszy hasło "Klucz do dobrego życia", bo ma ona zachęcić seniorów do aktywnego, dobrego spędzania czasu w Tarnowie.

Od poniedziałku 24 września rozpoczną się spotkania w organizacjach działających na rzecz seniorów. Będą min. warsztaty taneczne, zajęcia sportowe, plastyczne i porady np. dotyczące nowoczesnych technologii, obróbki cyfrowej zdjęć czy korzystania z Internetu.

„Tarnowski Dzień Seniora” zaplanowano w Auli Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego (al. Solidarności 5-9) w piątek 28 września o 14:00. Tam odbędzie się gala z udziałem prezydenta Tarnowa, wręczone zostaną wyróżnienia, nagrody. Zaplanowano koncert „Złote Przeboje Seniorów”  w wykonaniu zespołu Bartek Szu & Te Fajne Dziewczyny, zaś po poczęstunku uczestnicy zaproszeni zostaną na „Złoty Bal” z wodzirejem Robertem Frudzińskim. Będzie to - jak co roku - wspólne spotkanie tarnowskich seniorów działających w różnych organizacjach, klubach i tych, którzy do tej pory nie korzystali z takich propozycji. W tym dniu rozpocznie się także kampanii profilaktyczna „Bezpieczny Senior” przestrzegająca przed oszustami, którą tarnowska policja razem z Międzyosiedlowymi Centrami Aktywności Senioralnej.

Na koniec, w sobotę 29 września podczas "Dnia Babiego Lata", na błoniach przy Parku Strzeleckim odbędzie się “Senior Power”. Seniorzy z tarnowskich organizacji zaproszą do wspólnego spotkania, przygotują zabawy dla dzieci i plenerową kawiarenkę z wyjątkowymi herbatami. Będzie także m.in. Wehikuł Czasu - pozwalający w kilka minut osobom młodym poczuć co to znaczy mieć siedemdziesiąt czy osiemdziesiąt lat. Początek spotkania o 14:00, jego organizacja jest uzależniona od warunków pogodowych.

Głównymi organizatorami „Tarnowskiego Tygodnia Seniora” są Międzyosiedlowe Centra Aktywności Senioralnej wspólnie z Urzędem Miasta Tarnowa. Cztery Międzyosiedlowe Centra Aktywności Senioralnej prowadzone są przez: Stowarzyszenie Medycyna Polska, KANA w Tarnowie, Stowarzyszenie Senior na czasie i Stowarzyszenie KANON. Cały projekt jest współfinansowany z budżetu miasta Tarnowa.

W organizację Tarnowskiego Tygodnia Seniora włączyły się Stowarzyszenie “Miasta w Internecie” prowadzące Fabrykę Przyszłości, Twórczy Klub Seniora przy Parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego i Środowiskowy Dom Samopomocy “Zielona Przystań”.

Współorganizatorem „Tarnowskiego Dnia Seniora” jest Fundacja im. Hetmana Jana Tarnowskiego. Projekt wspierają: Tarnowska Rada Seniorów, Niezależny Serwis Informacyjny KADR, Głos Seniora, Ogólnopolska Karta Seniora, Stowarzyszenie MANKO.

Na wszystkie wydarzenia wstęp jest bezpłatny. Szczegółowy program dostępny jest na plakatach i na www.centrasenioralne.pl

Więcej informacji:
Mirosław Biedroń
Koordynator Międzyosiedlowych Centrów Aktywności Senioralnej
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  507 127 311

Projekt jest współfinansowany z budżetu miasta Tarnowa w kwocie 400 tysięcy złotych

PROGRAM TARNOWSKIEGO TYGODNIA SENIORA

Poniedziałek, 24 września

10:00-11:30
Cyfrowy memo trening
Na zajęciach zaprosimy seniorów do wspólnych ćwiczeń naszego mózgu z wykorzystaniem tabletów. Seniorzy będą mieli też okazję wziąć udział w interaktywnych quizach z wiedzy ogólnej.
Gdzie: Fabryka Przyszłości, ul. Szeroka 7.

 Wtorek, 25 września

10:00-12:00
Dzień otwarty – warsztaty plastyczne
Gdzie: Twórczy Klub Seniora przy Parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego ul. Urszulańska 9

10:00-11:30
Z fotografią cyfrową za pan brat
W trakcie zajęć warsztatowych znany tarnowski fotografik zapozna seniorów z tajnikami  fotografii, powie, na co zwrócić uwagę przy kupnie aparatu  fotograficznego i nauczy, jak robić dobre i ciekawe zdjęcia.
Gdzie: Fabryka Przyszłości, ul. Szeroka 7.

10:00-14:00
Pogotowie komórkowe
Bezpłatna pomoc w obsłudze smartfonów.
Wspólne śpiewanie, poczęstunek.
Gdzie: MCAS Centrum, KANA, ul. Mościckiego 12.

Środa, 26 września
10:00-12:00
Winietka i ziarno
Na zajęciach seniorzy poznają proste i darmowe programy do obróbki i publikacji fotografii i w Internecie, a także ciekawe aplikacje na smartfon/tablet, które ubarwią i upiększą nasze zdjęcia. Na zakończenie wspólnie wykonamy kartkę pocztową ze swoim zdjęciem.
Gdzie: Fabryka Przyszłości, ul. Szeroka 7.

10:00-14:00
Turniej remibrydża
Gry i zabawy, poczęstunek.
Gdzie: MCAS Północ, Klub Złoty Wiek, ul. Pułaskiego 92.

15:00-19:00
Zdrowie na 100%
Dla każdego zajęcia Nordic Walking, warsztaty fitness na świeżym powietrzu.
W programie także warsztaty taneczne, ciepły posiłek.
Gdzie: MCAS Wschód - Senior na Czasie, Szkoła Podstawowa nr 8, ul. Bitwy pod Studziankami 5.

Czwartek, 27 września

9.00-11.00
Dzień otwarty - integracyjne warsztaty plastyczno – rękodzielnicze
Gdzie: Środowiskowy Dom Samopomocy „Zielona Przystań”, ul. Piotra Skargi 29 a.

10:00-14:00
Jak okiełznać Internet?
Zapraszamy na konsultacje cyfrowe z różnych dziedzin życia, m.in. sprzęt (obsługa, system, bezpieczeństwo) komunikacja (e­mail, Skype, Messenger, WhatsApp) media społecznościowe (NK, Facebook, Instagram), nauka/hobby, e-życie (e­urząd, e-dokumenty, e-bankowość)
Gdzie: Fabryka Przyszłości, ul. Szeroka 7.

12:00-14:00
Senior FIT 
Zajęcia fitness, zumba dla wszystkich chętnych seniorów.
Warsztaty przygotowywania zdrowych koktajli.
Gdzie: MCAS Zachód – Kanon, ul. Zbylitowska 5.

Piątek, 28 września
Tarnowski Dzień Seniora

14:00-18:00
Aula Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego, al. Solidarności 5-9
Podczas imprezy m.in.:

  • Część oficjalna, wręczenie nagród, wyróżnień
  • „Złote Przeboje Seniorów” - koncert zespołu Bartek Szu & Te Fajne Dziewczyny
  • Poczęstunek
  • „Złoty Bal” - dyskoteka z wodzirejem Robertem Frudzińskim

Dzień Babiego Lata - Senior Power

Sobota (29 września)

14:00-19:00
W programie m.in.:

  • Wspólne wielopokoleniowe spotkanie przy ognisku
  • Herbaciany Raj - plenerowa kawiarenka
  • Gry i zabawy dla dzieci przygotowane przez seniorów
  • Wehikuł czasu
  • Prezentacje organizacji senioralnych działających w Tarnowie

Gdzie: Tarnowskie błonia  (tereny za Parkiem Strzeleckim, wejście od ul. Romanowicza)

Na wszystkie wydarzenia dla tarnowskich seniorów WSTĘP WOLNY.  Do zobaczenia.