MCAS rekrutacja 2019

MCAS REKRUTACJA800 godzin zumby, pilatesu, nauki tańca i zajęć z fizjoterapeutami oraz 500 godzin kursów komputerowych, nauki angielskiego i zajęć plastycznych - z tego wszystkiego będą mogli bezpłatnie skorzystać tarnowscy seniorzy. Ruszyły właśnie zapisy do czterech Międzyosiedlowych Centrów Aktywności Senioralnej (MCAS).
Z zajęć zaplanowanych do końca roku będzie mogło skorzystać co najmniej 500 tarnowian w wieku powyżej 55 lat. Tegoroczne hasło Centrów brzmi "Klucz do szczęścia". 


- Wystarczy tylko wypełnić prostą deklarację z jednym z centrów i już można brać udział w jego tworzeniu. Propozycji jest wiele, nie zabraknie także darmowych wyjść na basen oraz imprez integracyjnych, wycieczek - podkreśla Jakub Słowik, koordynator Międzyosiedlowych Centrów Aktywności Senioralnej.  

MCAS-y tak jak w poprzednich latach przygotują również Tarnowski Tydzień Seniora. Zwiększona będzie liczba bezpłatnych warsztatów Mobilnego Centrum Aktywności Senioralnej. Te zajęcia będą odbywać się w nieformalnych Klubach Seniora.
 
Adresy MCAS:
- MCAS Centrum, ul. Mościckiego 12 (budynek KANY), prowadzony przez Katolickie Centrum Edukacji Młodzieży KANA, czynne od poniedziałku do piątku od 8.00 do 12.00,
- MCAS Północ, ul. Pułaskiego 92 (Klub Seniora „Złoty Wiek”), prowadzony przez Stowarzyszenie „Medycyna Polska”, czynne od poniedziałku do piątku od 9.30 do 14.30,
- MCAS Wschód, ul. Bitwy pod Studziankami 5 (budynek Gimnazjum nr 4, Klub Seniora „Kolorowa jesień”), prowadzony przez Stowarzyszenie „Senior Na Czasie”, czynne od poniedziałku do piątku od 15.00 do 19.00,
- MCAS Zachód, ul. Zbylitowska 5 (budynek MOST - Mościcki Ośrodek Szkoleniowo Terapeutyczny), prowadzony przez Stowarzyszenie KANON, czynne od poniedziałku do piątku od 10.00 do 15.00.

Liczba miejsc jest ograniczona. Projekt potrwa do grudnia 2019 r. Prowadzenie Międzyosiedlowych Centrów Aktywności Senioralnej jest współfinansowane w kwocie 400 tysięcy złotych z budżetu Miasta Tarnowa w ramach Budżetu Obywatelskiego.
 
MCAS