Witajcie!

IMG 20210222 WA0003Dnia 22 lutego 2021 roku została przywrócona działalność placówki z zachowaniem reżimu sanitarnego. W tym dniu wychowankowie pod opieką wychowawców wybrali się na wspólny spacer po Parku Strzeleckiego.

Podczas spaceru był czas na wspólne rozmowy i integrację. Po powrocie w małych grupach podopieczni kontynuowali odrabianie zadań domowych.

Wszystkiego Najlepszego!

IMG 20210204 WA0036Dnia 4 lutego 2021 roku w małym gronie obchodziliśmy urodziny wychowanków urodzonych w styczniu i lutym. Byli to: Oliwia C, Milena H, Klaudia Z, Emilia H, Lena S, Vanessa K, Emilia Z, Danian S, Emil C i Tymoteusz W. W tym dniu nie zabrakło tortu, upominków i życzeń. Nawet były sztuczne ognie!

Walentynki online w placówce

walentynki kanaWalentynki w Polsce zdobywały popularność w latach 90. Obchody walentynkowe trafiły do naszego kraju wraz z kultem świętego Walentego z Bawarii i Tyrolu.

Apel Pedagoga!

pedagogDrogi wychowanku, jeśli...

  • czujesz,że nikt Cię nie rozumie, jesteś samotny,
  • chciałbyś z kimś porozmawiać,
  • masz problemy w rodzinie,
  • jesteś ofiarą lub świadkiem przemocy,
  • chcesz podzielić się swoja radością i sukcesem,
  • masz ciekawe pomysły, którymi chcesz się podzielić w trakcie nauczania zdalnego.

Przepis na pączki dla wychowanków i ich Rodziców

tlusty czwartekPrzepis na pączki dla wychowanków i ich Rodziców.

Tłusty czwartek – w kalendarzu chrześcijańskim ostatni czwartek przed wielkim postem, znany także jako zapusty, mięsopust, karnawał. Tłusty czwartek rozpoczyna ostatni tydzień karnawału.

Dzień Babci i Dziadka !

dzien babci i dziadkaHistoria Dnia Babci i Dziadka oraz jak to święto jest obchodzone w innych krajach:  https://historiamniejznanaizapomniana.wordpress.com/2016/01/21/historia-dnia-babci-i-dziadka/.
Ciekawe pomysły na kartki na dzień Babci i Dziadka dla młodszych i starszych wychowanków:  

Dzień Bezpiecznego Internetu - 9 lutego 2021 r.

dzien bezpiecznego internetuDzień ten obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku.  
Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę – realizatorzy unijnego programu „Łącząc Europę”.

Biżuteria z koralików

IMG 20201028 WA000928 października 2020 roku w placówce odbyły się warsztaty kreatywne. Podopieczni wykorzystali koraliki i różnego rodzaju półfabrykaty do własnoręcznego wykonania bransoletek i kolczyków. Podczas tych zajęć wychowankowie dowiedzieli się, jak stworzyć niepowtarzalną ozdobę, której z pewnością nikt inny nie będzie posiadał. Wykonane ozdoby stały się własnością wychowanków.