Warsztaty kreatywne

IMG 20210914 WA000314 września wychowankowie placówki na zajęciach plastycznych wykonali z kolorowych patyczków „ Podkładkę pod kubek” oraz „ Zakładkę do książki” (techniką decoupage).

Witaj szkoło!

witaj 8Rozpoczęcie roku szkolnego to doskonała okazja do sprawdzenia, jak dobrze znają się nasi wychowankowie. Podczas wspólny zajęć integracyjnych wychowankowie wypełniali kartę „ OTO JA”. Następnie zapisane informacje odczytywali, a zadaniem pozostałych podopiecznych było rozpoznanie „ O kim była mowa?”. Był również czas na prace plastyczne i zabawy ruchowe. Na koniec zajęć czekała na wszystkich pyszna pizza.

Zajęcia kreatywne - Sowa

IMG 20210823 WA0017Sowa z plasteliny to doskonały pomysł na zajęcia plastyczne podczas brzydkiej pogody. Wychowankowie uwielbiają lepienie z plasteliny, ale czasem potrzebują inspiracji do działania. To aktywność, która świetnie rozwija manualnie i pobudza dziecięcą wyobraźnię. Każdy otrzymał obrazek z wydrukowaną sową, którą pokolorował oraz w miejscach kółek przyklejał plastelinę.  Każda praca miła swój charakter.

Lekcja muzealna - „Wio koniku, wio!”

IMG 20210823 WA001620 sierpnia podopieczni placówki uczestniczyli po raz kolejny w lekcji muzealnej. W trakcie spotkania uczestnicy na bazie posiadanych eksponatów (zdobione siodła paradne, części rzędów końskich) dowiedzieli się, jak ważną rolę odegrały konie w polskiej historii i sztuce, zaś w części warsztatowej wykonali własnego konika i ozdobili jego siodło „drogimi kamieniami”, tak jak czyniono dawnej w Rzeczypospolitej szlacheckiej.

Warsztaty taneczne

20210818 112111Podczas wakacji wychowankowie  mieli możliwość uczestniczyć w zajęciach tanecznych. Dzięki tym zajęciom wkroczyli w magiczny świat tańca, dowiedzieli się, na czym polega rytm i poznali podstawowe kroki taneczne.  Instruktor tańca dbał o to, by każdy wychowanek czuł się w czasie zajęć dobrze i potrafił połączyć naukę z dobrą zabawą.

Tarnowski Klub Tenisowy

image0000031W lipcu i sierpniu podopieczni Placówki kilka razy przez godzinę korzystali z zajęć sportowo-rekreacyjnych prowadzonych na kortach TKT przy ul. Romanowicza przez Pana Jana P. Wychowankowie serdecznie dziękują za poświęcony czas i udostępnienie sprzętu sportowego.

Kino Millennium - „ Szczęściara”

20210817 095155W dniu 17 sierpnia 2021 roku wychowankowie byli na filmie familijnym wyprodukowanym w Australii, a którego premiera odbyła się w Polsce była w marcu 2021 roku. Jest to niezwykle pogodna i nieoczywista historia rudowłosej dziewczynki, która wbrew wszelkim oczekiwaniom nie załamuje się po stracie siostry i niezłomnie dąży do tego, aby przywrócić radość życia swym ogarniętym żałobą i konfliktami rodzicom.

Strzelnica LOK

image0000025Wychowankowie podczas wakacji dwukrotnie uczestniczyli w warsztatach nauki strzelania z broni pneumatycznej (śrut). Po przyjściu zapoznali się z regulaminem i zadaniami na strzelnicy. Następnie każdy wychowanek mógł kilkakrotnie spróbować swoich możliwości.