Warsztaty „Afrykańskie przygody”

IMG 20210722 WA0016W dniu 22 lipca podopieczni placówki skorzystali z warsztatów w Zaułku Łokietka przy ulicy Wałowej zorganizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Juliusza Słowackiego. Uczestnicy warsztatów odbyli  podróż śladami odkrywcy Czarnego Lądu, poznali życie codzienne i kulturę afrykańskich ludów, wytropili Afrykańską Wielką Piątkę. Odbyli  niezapomnianą podróż na Madagaskar, a także doświadczyli wiele innych, fascynujących przygód na Czarnym Kontynencie.

Warsztaty „Stacja Tarnów”

stacja tarnow 1Wychowankowie w dniu 23 lipca uczestniczyli w lekcji muzealnej w „Galerii Panorama” dotyczącej historii tarnowskiego dworca oraz rozwoju kolei na ziemiach polskich i na świecie, połączonej ze zwiedzaniem dworca. Na zakończenie zajęć każdy wykonał pamiątkę związana z tematem zajęć.

Lasy Wierzchosławickie – ścieżka edukacyjna

lasy 2Cała nasza przygoda rozpoczęła się w dniu 7 lipca 2021 roku na parkingu przy polanie z miejscem rekreacyjnym w Lasach Wierzchosławickich. To właśnie tam znajduje się początek ścieżki edukacyjnej, którą wędrowaliśmy wraz z przewodnikiem z Nadleśnictwa Dąbrowy Tarnowskiej.

Zajęcia ruchowo-sportowe w Parku Trampolin

03 trampolinaWychowankowie Placówki w dniu 16 lipca 2021 roku pojechali po raz kolejny do parku trampolin.  W  FlyParku na wychowanków czekało wiele atrakcji, takich jak: arena z trampolinami, które dały im wiele różnych możliwości ćwiczeń i akrobacji, skośne trampoliny na ścianach, street jump, czyli pas do nauki kombinacji trików, strefa kosza i  basen z gąbkami. Był to sposób na wspólne spędzenie czasu i  integrację.

Cóż to był za dzień?

image000004W dniu 14 lipca 2021 roku wychowankowie placówki przez trzy godziny korzystali z wielu atrakcji: dmuchany zamek, ścianki wspinaczkowej, trampoliny, toru przeszkód i wodnych kul przygotowanych przez  Uczniowski Klub Sportowy „Jedynka”przy LO. Dmuchańce spodobały się młodszym i starszym. Nie zabrakło też malowania twarzy.

Kino Millennium

image0000023Dnia 13 lipca 2021 roku wychowankowie pojechali autobusem miejskim do Mościc do kina, oczywiście na premierę filmu Disneya z 2021roku: „ Raya i ostatni smok”. Akcja filmu rozgrywa się w  zamieszkałym przez starożytną cywilizację królestwie Kumandra, wojowniczka Raya usiłuje odnaleźć ostatniego smoka aby przywrócić światło i nadzieję w jej podupadłym świecie.

Lasy Wierzchosławickie – ścieżka edukacyjna.

IMG 20210707 WA0003Cała nasza przygoda rozpoczęła się w dniu 7 lipca 2021 roku na parkingu przy polanie z miejscem rekreacyjnym w Lasach Wierzchosławickich. To właśnie tam znajduje się początek ścieżki edukacyjnej, którą wędrowaliśmy wraz z przewodnikiem z Nadleśnictwa Dąbrowy Tarnowskiej. Szliśmy po prostej ścieżce wśród drzew przez około 2000 metrów.

Solenizanci z Lipca

urodziny lipiec 45 lipca 2021 roku obchodziliśmy urodziny naszych wychowanków: Róży M, Amelii G, Julii M, Julii Z, Wiktorii K, Bartosza Z, Światosława L, Damiana H      i Kacpra M.  Tradycyjne zaśpiewaliśmy  „Sto lat”, złożyliśmy najserdeczniejsze życzenia, wręczyliśmy prezenty i degustowaliśmy pyszne lody truskawkowe i karmelowe.