Ferie w Placówce

part00000111Placówka przygotowała bogata ofertę bezpłatnych, ciekawych i różnorodnych zajęć podczas ferii zimowych. Wychowankowie korzystali  z obiektów TOSiR-u: ścianka wspinaczkowa, zajęcia z karate, dwukrotnie byli na lodowisku i basenie. Ponadto podopieczni wyjechali na całodniową wycieczkę do Wadowic (zwiedzanie Muzeum Jana Pawła II oraz udział w warsztatach podróżniczych  „W 80 minut dookoła świata” dotyczących pielgrzymek Ojca Świętego) oraz do Parku Trampolin.  

Wigilia w placówce

20191217 162729Wspólna wieczerza wigilijna wychowanków w placówce rozpoczęła się od nakrycia białym obrusem stołu. Pod obrusem położono sianko na pamiątkę żłóbka oraz na talerzyku opłatki. Po odczytaniu ewangelii św. Łukasza , wspólnej modlitwie i połamaniu się opłatkiem wszyscy przystąpiliśmy do spożywania potraw wigilijnych.

Kalendarz urodzin 2020 - styczeń

01imieniny styczenNa zajęciach plastycznych, aby pamiętać o swoich urodzinach przygotowaliśmy specjalny kalendarz. Na drewnianej desce został wycięty napis URODZINY, pod którym zaznaczone są miesiące. Do każdego miesiąca zostało dołączone tyle serduszek ile w miesiącu jest urodzin . Na każdym serduszku przykleiliśmy kartki z datą swoich urodzin i imieniem. W styczniu naszymi solenizantami byli: Oliwia C, Emilia Z, Milena H,Wiktor R i
Kacper K. Nasi jubilaci otrzymali życzenia, upominki i tort.

„Kraina Lodu 2” – kino Marzenie

Kraina Lodu 2Wspólne wyjście wychowanków Placówki do kina Marzenie w dniu 11 grudnia 2019 roku na film animowany „ Kraina Lodu 2”  produkcji Walt Disney Animation Studios i Walt Disney Pictures, którego reżyserami są Chris Buck i Jennifer Lee. Poznanie dalszych przygód Elsy i Anny oraz ich przyjaciół, którzy udają się do Zaczarowanego Lasu w poszukiwaniu pomocy dla swego Królestwa.

Pożegnanie Roku 2019

20191227 12410927 grudnia w placówce odbyło się pożegnanie starego roku. Były konkursy z balonami i krzesłami. Nie zabrakło tańców, smacznej pizzy, zimnych ogni i szampana ( Piccolo). Wychowankowie i wychowawcy placówki życzyli sobie wzajemnie szczęśliwego Nowego Roku, pełnego samych pozytywnych dni.

Spotkanie wychowanków Placówki z Mikołajem

IMG 20191204 WA0007Jak tradycja nakazuje 6 grudnia obchodzimy imieniny Mikołaja. Każdemu z nas imię to kojarzy się ze świętym, który obdarowuje ludzi podarkami. W tym roku podczas Mikołajek wychowankowie świetlicy pojechali na spotkanie ze św. Mikołajem do Centrum Zabaw Dziecięcych – Figle Migle. Podopieczni mogli skorzystać z wielu atrakcji . Był też ciepły posiłek i oczywiście piękne prezenty od Mikołaja. Był to wspaniale spędzony dzień.

Grafik zajęc na ferie zimowe

Poniedziałek 27.01.2019r.
Basen i kręgielnia w Mościcach, zumba, pieczenie pierników, obiad i zajęcia integracyjne


Wtorek 28.01.2019r.
Warsztaty w teatrze plus przedstawienie, zumba, pieczenie pierników, obiad, zajęcia integracyjne


Środa 29.01.2019r.
Olimpiada zimowa na hali sportowej, obiad, zajęcia integracyjne


Czwartek 30.01.2019r.
Całodniowa wycieczka


Piątek 31.01.2019r.
Kino plus warsztaty, zwiedzanie hali jaskółka, obiad, zajęcia integracyjne


Proszę o zabranie butów do przebrania, odpowiedniego ubrania, dodatkowego picia.
UKS KANA zastrzega sobie zmianę grafiku zajęć.

Andrzejki w placówce

IMG 20191209 WA0029W dniu 28 listopada 2019 roku wychowankowie brali udział w zabawie andrzejkowej. Najpierw opowiedzieli sobie o historii andrzejkowych tradycji.  Potem rozpoczęli zabawę z przygotowanymi przez wychowanków oraz wychowawców wróżbami. Każdy chciał poznać swoją przyszłość, np. nazwy przyszłych zawodów, imiona koleżanek i kolegów oraz znaczenie, wybranych przez siebie przedmiotów.