Poznajemy Peru

1Na zajęciach z wolontariuszem wychowankowie placówki poznali zwyczaje i tradycje ludności żyjących w Peru. Dzięki zdjęciom, oryginalnym przedmiotom przywiezionym z tego kraju pani podróżnik podzieliła się z nami swoimi doświadczeniami, co warto odwiedzić, a które miejsca, mimo iż są znane można pominąć. Zajęcia były bardzo ciekawe, a na koniec odbył się konkurs z nagrodami.

Jesienne drzewo

jesienne drzewo 1Wychowankowie w dniu wczorajszym wykonali pracę plastyczną -  jesienne drzewo, które dało możliwość mieszania technik plastycznych, czyli łączenia dwóch (lub więcej) technicznych aktywności plastycznych. Jest to niezwykle popularne w pracy z dziećmi, ponieważ pozwala eksperymentować z różnorodnymi materiałami, nietypowymi ich zestawieniami i niewątpliwie uatrakcyjnia zajęcia plastyczne. Efekt był znakomity.

Dzień Nauczyciela w placówce

received 396134142096696„Szczęścia, uśmiechu, dużo radości, spełnienia marzeń i wiele innych ciepłych słów ” życzyli wychowankowie swoim wychowawcom z okazji Dnia Nauczyciela. Po obdarowaniu wychowawców słodkościami, dla wszystkich była pyszna tortilla i pizza.

Dzień Jeża w placówce

jez 4Zbliżający się w listopadzie Dzień Jeża miał uświadomić wychowankom jaką rolę w środowisku pełnią jeże, co im zagraża i jak im pomóc. Na warsztatach z florystyki podopieczni wykorzystując gąbkę florystyczną, żywe kwiaty, liście, patyczki i małe kawałeczki jabłka wykonali własnoręcznie przepiękne jeże, które zabrali do swoich domów.  Warsztaty były bardzo ciekawe i pracochłonne.