GALA iStypendium

07-gala-istypendiumOk. 400 uczniów z Tarnowa i okolic uczestniczyło w kolejnej edycji projektu iStypendium. To inicjatywa Katolickiego Centrum Edukacji Młodzieży Kana w Tarnowie, Caritas Diecezji Tarnowskiej i Centrum Animacji Społecznej Horyzonty. Podczas podsumowania projektu laureaci dostali nagrody rzeczowe.

Satysfakcją dla młodych są również ich zdjęcia, które znalazły się w limitowanej wersji kalendarza na przyszły rok. To dwanaście najlepszych prac z cyklu „Pokaż nam swój świat".

Wygrało zdjęcie Wiktora Bochenka o Tarnowskiej Lidze Debatanckiej. - Na zdjęciu jest drużyna z Zespołu Szkół Plastycznych jeszcze przed debatą, kiedy nie jesteśmy zestresowani – dodaje uczeń.

Paweł Wyszomirski, koordynator projektu podkreśla, że kalendarz pokazuje czym młodzi się interesują, jakie mają pasje. - Z ciekawych projektów mamy m.in apele o dbanie o czystość w lasach i opiekowanie się zwierzętami w schroniskach – mówi.

W ramach projektu iStypedium młodzi ludzie zdobyli też pieniądze na realizację swoich pomysłów. Wygrały m.in. warsztaty dla studentów PWSZ. - Były to warsztaty „Twórczość, retoryka i komunikacja". Dowiedzieliśmy się jak radzić sobie w trudnych sytuacjach. Są efekty – mówią studenci.

W planach są kolejne edycje iStypendium. Projekt był współfinansowany z pieniędzy Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.