Mikołajkowe zajęcia lego

Mikołajkowe zajęcia związane były z obchodzonym świętem. Uczestnicy budowali małego pomocnika Mikołaja oraz poznali zasadę działania żyroskopu.

Lego - muchołówka

W trakcie wtorkowych zajęć budowaliśmy muchołówkę. Do konstrukcji wykorzystaliśmy przekładnie pasową, zębatą, a także rozmawialiśmy o kierunkach obrotu połączonych ze sobą mechanizmów.

11 listopada

Przed Narodowym Świętem rozmawialiśmy o historii Polski. O rozbiorach, Piłsudskim wielkim bohaterze, oraz innych którzy w trudnych chwilach dbali aby nasz naród nie zaginął, między innymi Matejko, Sienkiewicz, Wybicki, Chopin.

Wszystkich Świętych

Rozmawialiśmy o tradycjach na naszych polskich cmentarzach. Również czytaliśmy o tym jak w innych krajach  Meksyku, Boliwi, Gwatemali, Japoni Chinach i wielu innych czci się tych którzy odeszli. 

Zajęcia z Robotyki

Jak wyglądają zajęcia z robotyki w Kanie? W trakcie 1,5 godzinnych spotkań, uczestnicy podzieleni w zespoły tworzą roboty zgodnie z instrukcjami dostarczonymi na tabletach. Za każdym razem budują inne urządzenie, inspirowane raz światem przyrody, raz nauki i techniki.

Muzeum Baniek - Nowa Dęba

 Poznawaliśmy dzisiaj podczas wycieczki  historie ubierania choinek świątecznych w różnych krajach, pracę ludzi wytwarzających bańki, oraz sam proces ich powstawania.

Kraków i jego atrakcje

W dniu 8.10.2022 roku, grupa Progres odbyła wycieczkę do Krakowa, celem zwiedzenia smoczej jamy oraz udziału w rejsie statkiem po Wiśle.

Grill

Dzisiaj dodatkowe, nadprogramowe zajęcia. Grillowanie, to coś co każdy z nas lubi. Szczególnie upieczoną kiełbaskę i chleb. W międzyczasie było też sporo zabawy na świeżym powietrzu. 

Układamy bajki

Dzisiejszego dnia bawiliśmy się w autorów, kostiumologów oraz reżyserów. Pracowaliśmy w grupach. Tworzyliśmy do podanych fantastycznych tytułów, treść bajki, następnie podział ról i na końcu kostiumy. 

O nas...

KANA jest instytucją szkoleniową, działającą na rzecz pożytku publicznego. Poprzez wysokiej klasy wykładowców, trenerów i specjalistów z różnych dziedzin, prowadzi zajęcia pozalekcyjne, kursy szkoleniowe oraz liczne projekty skierowane do dzieci, młodzieży i dorosłych.

KANA w profesjonalny sposób podejmuje pracę edukacyjną i wychowawczą z dziećmi i młodzieżą. Podnosi ich poziom edukacyjny i wychowawczy, stwarza dla nich szansę właściwego rozwoju, wspiera ich w starcie życiowym oraz w drodze ku pełnej dojrzałości.

KANA aktywizuje dorosłych, w tym seniorów, wychodząc naprzeciw ich potrzebom, pomagając w podnoszeniu kwalifikacji i rozwijaniu zainteresowań.

Kontakt

Katolickie Centrum Edukacji KANA
Mościckiego 12
33-100 Tarnów,
tel./fax 14 68-88-111
e-mail:sekretariat@kana.pl

REGON: 851-652-063
NIP: 873-26-85-639

NASZE KONTO:
Bank BGŻ BNP PARIBAS S.A. Oddział Tarnów PL: 
80203000451110000002367890

Sekretariat czynny:
poniedziałek-piątek:  12.00-20.00

Lokalizacja

mapa